Ruská Miss sympatie přišla o titul. Neonacismus jí neprošel

Kráska v nesnázích

Ruská Miss sympatie přišla o titul. Neonacismus jí neprošelNOVÉ 1
Svět
Echo24
Sdílet:

Každý rok vybírají ruské fotbalové týmy dívky z řad svých fanynek, aby se společně utkaly o titul krásy v soutěži Miss Rusko první liga. Letošní reprezentantka klubu CSKA Moskva Olga Kuzkovová sice nevyhrála hlavní cenu, zato si získala srdce diváků jako Miss sympatie. Ovšem pouze do té chvíle, než se na internetu projevily její rasistické a neonacistické názory. Na nátlak aktivistů tak nakonec o svůj titul přišla.

O tom, že nová Miss je přesvědčená rasistka sympatizující s neonacismem, informoval mimo jiné na svém Twitteru i editor sportovního webu Ruské fotbalové zprávy Toke Moller Theilade a připojil i názorné ukázky. Na jedné z fotografií stojí 21 letá Kuzkovová oblečená v kostýmu s hákovým křížem před hořícími pecemi. Celou scénu doplňují nápisy schvalující spálení Židů a Kavkazanů.

Na jiné fotografii zase Kuzkovová propaguje číslo 88 znamenající Heil Hitler, na dalším snímku s názvem „Bílá láska“ pak pózuje s přítelem, který má čísla symbolizující neonacisty vytetovaná na lýtkách.

Ruský list The Moscow Times dokládá ještě další příklady, kdy dívka hajlovala před zdí s nacistickými nápisy. Jindy zase na svém profilu Vkontakte porovnávala černošské děti a čokoládu s tím, že i přes lásku k sladké pochoutce si k ní kvůli těmto lidem vypěstovala averzi.

Pronacistických a xenofobních příspěvků Miss sympatie si nejprve všimli fanoušci téhož týmu CSKA Moskva, kteří klub vyzvali, aby dívce titul odejmul. V opačném případě by to byla zrada milionů lidí, kteří v Sovětském svazu zahynuli při boji s nacisty, argumentovali. Po chvíli průtahů jim nakonec vedení dalo za pravdu a dívka o titul krásy přišla.

Čtěte také: Depardieu má na Ukrajině utrum. Za lásku k Rusku ho zakázali

Problém rasismu v ruském fotbale není však nic neobvyklého. Především afričtí hráči si pravidelně stěžují na xenofobní výpady od ruských fanoušků. Před několika dny ghanský hráč Emmanuel Frimpong neudržel nervy na uzdě, když ho fanoušci opozičního týmu začali častovat rasistickými urážkami, a ukázal směrem k nim rozčílené gesto. Trest si však vysloužil nakonec pouze on sám, za své chování dostal červenou kartu a zákaz hrát několik dalších zápasů.

Čtěte také: Antipropaganda proti Kremlu? ‚Když Rusy nezaujme, prohrajeme‘

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články