Ruská propaganda jede. 20 děsivých lží o Ukrajině

UKRAJINSKÁ KRIZE

Ruská propaganda jede. 20 děsivých lží o UkrajiněNOVÉ
2. Fotografie dívky z celovečerního filmu použita ruskými bloggery jako obrázek plačícího dítěte, které osiřelo kvůli ukrajinské armádě v Donbasu. Foto: Julia Davis Photography - www.examiner.com
20
Svět
Echo24
Sdílet:

Občas se zdá, jakoby svět zapomněl na propagandistickou mašinérii, kterou Rusko v minulosti úspěšně šířilo nejenom na východě. Zmatení lidí, malý zájem o společenské dění, ale i důvěra ve všemožné konspirační teorie, umožnila ruským stoupencům rozšíření „ligy neomylných Putinistů“ do celého světa, píše americký server Examiner.com.

Když se na nejdražší olympiádě v historii, která probíhala letos v ruském Soči, nerozsvítil symbolický americký olympijský kruh, v přímém přenosu to sledoval celý svět. Celý svět kromě Ruska. Státní televize Rossija se zřejmě snažila uchránit své diváky od nepříjemné reality, že i v jejich zemi může něco selhat. Podle Konstantina Ernsta, režiséra slavnostního zahájení, to byl „nezbytný krok k uchránění symboliky a tradice her“. „Samozřejmě, že je to špatné, ale nemáme se za co stydět,“ uvedl později pro média jako omluvu. Zkrátka a dobře, účel světí prostředky.

Díky současnému dění na Ukrajině se znovu otevřela i otázka toho, zda a jak propaganda v Rusku pokračuje. Spíše se objevily důkazy, že mediální masáž vlastních lidí zde nikdy neskončila. Dnes funguje nejenom skrze Kremlem kontrolovaná média, ale také řadu placených trollů, kteří po internetu šíří do očí bijící lži.

Americký server Examiner.com předkládá celkem 40 fotografií, která ukazují, jak ruská média „chrání symboliku své země“ a informují vlastní občany o dění na Ukrajině. Prohlédněte si fotogalerii.

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz