3 Zeman na summitu NATO

Zeman nebyl na projevech tří klíčových účastníků summitu NATO

, NOVÉ

Témata: , , , , ,

Během bruselského summitu NATO chyběl podle videa zveřejněného na facebookovém kanálu Fox News prezident Miloš Zeman na projevech amerického prezidenta Donalda Trumpa, německé kancléřky Angely Merkelové i generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga. Hrad se kvůli této informaci rozzlobil na novináře a připomněl, že Zeman dopředu avizoval možnou změnu programu.

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček potvrdil, že se prezident zúčastnil společného fotografování i slavnostního ceremoniálu a že byla změna programu dopředu avizována. „Vynechán byl jediný bod programu. Dopředu jsme na možné změny upozornili,“ napsal Ovčáček na Twitteru.

Spekulace novinářů o neúčasti prezidenta odsoudil. „To, co v této souvislosti předvádí čeští novináři, je ostuda žurnalistiky. A zřejmě pokračování kampaně Je suis Bohouš,“ dodal Ovčáček.

Podle diplomatických informací se Zeman neúčastnil části dnešního programu, která se odehrávala pod širým nebem. Státníci při Trumpově projevu stáli. To by zřejmě bylo pro prezidenta kvůli jeho zdraví obtížné. Zeman měl s chůzí problémy již při nedávné návštěvě Číny, kdy na něj účastníci summitu museli při společném focení čekat, než se dostavil.

 

Prezident Miloš Zeman, který na summitu zastupuje ČR, při příchodu zdůraznil potřebu bojovat s IS a zvýšit rozpočet české armády.

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg potvrdil, že aliance dá najevo své odhodlání bojovat proti terorismu tím, že se jako organizace přidá do koalice proti IS, což přivítali i někteří státníci včetně německé kancléřky Angely Merkelové. Podle Stoltenberga to však neznamená, že se NATO přímo zapojí do bojových operací.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

 

Čtěte také: Trump: NATO se bude muset soustředit i na terorismus a imigraci

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.