Avengers, první blockbuster letošního roku přichází

Filmové premiéry

Avengers, první blockbuster letošního roku přicházíTRAILERY 1
Panorama

Monika Zavřelová

Tři roky museli fanoušci čekat na druhé pokračování série Avengers. To nyní přichází do českých kin, která budou praskat ve švech. Alespoň ty, která se honosí předponou multi. Pro ty ostatní zbyla jiná specialita. Sci-fi snímek Ex Machina o (ne)zamilované robotce nebo komedie s Jennifer Aniston Je prostě báječná.

Avengers: Age of Ultron

Série Avengers postavila úspěch na pečlivém a trpělivém budování značky Marvel, která dávno nekraluje pouze komiksovému průmyslu. Před pár lety znaly superhrdiny jako Hulk, Iron Man nebo Kapitán Amerika hlavně nadšenci do kreslených příběhů, dnes účinkují v nejočekávanějších filmech. Že se jedná o skvěle vysoustružený produkt pro potřeby globálního publika, dokazuje už samotný název, který zdejší distribuce ani nepřekládá. 

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi
USA, 2015, 141 min
Režie:
 Joss Whedon
Scénář: Joss Whedon
Hrají: Chris Evans, Chris Hemsworth, Robert Downey Jr., Mark Ruffalo, Scarlett Johansson a další

Hodnocení ČSFD.cz: 82 %
Hodnocení IMDb.com: 8,3/10

Ex Machina

Autor románu Pláž, podle kterého vznikl stejnojmenný snímek Dannyho Boylea s Leonardem DiCapriem v hlavní roli, se poprvé posadil na režisérské křeslo. Natočil snímek Ex Machina o podivném experimentu, kdy nicnetušící zaměstnanec známé internetové společnosti bude muset obstát v neobvyklém testu – komunikaci s první opravdovou umělou inteligencí, krásnou a svůdnou robotkou.

Drama / Sci-Fi / Thriller
USA / Velká Británie, 2015, 108 min
Režie:
 Alex Garland
Scénář: Alex Garland
Hrají: Alicia Vikander, Domhnall Gleeson, Oscar Isaac, Corey Johnson, Sonoya Mizuno a další

Hodnocení ČSFD.cz: 82 %
Hodnocení IMDb.com: 8,1/10

Je prostě báječná (She‘s Funny That Way) 

Začínal jako herec a milovník francouzské nové vlny. Ve filmovém světě se ale etabloval především jako režisér, dvakrát byl nominovaný na Oscara. Nyní se po delší době vrací na plátna se svým filmem Je prostě báječná, ke kterému napsal společně se svou exmanželkou Louise Stratten scénář. Ten vypráví příběh dívky, která se zoufale snaží stát herečkou. Jakmile se ale její sen splní a dostane na prkna broadwayského divadla, strhává se smršť nečekaných a živelných situací.

Komedie
USA, 2014, 93 min
Režie:
 Peter Bogdanovich
Scénář: Peter Bogdanovich, Louise Stratten
Hrají: Imogen Poots, Jennifer Aniston, Will Forte, Lucy Punch, Owen Wilson, Kathryn Hahn a další

Hodnocení ČSFD.cz: prozatím nehodnoceno
Hodnocení IMDb.com: 6,6/10