KLDR chce dosáhnout rovnováhy sil s USA, řekl diktátor Kim o pátečním testu rakety

raketové testy KLDR

KLDR chce dosáhnout rovnováhy sil s USA, řekl diktátor Kim o pátečním testu raketyNOVÉ
Kim Čong-un Foto:

FOTO: Rodong

1
Svět

Cílem Severní Koreje je dosáhnout rovnováhy vojenských sil se Spojenými státy. Podle státní tiskové agentury KCNA to prohlásil severokorejský diktátor Kim Čong-un. V pátek KLDR uskutečnila další test rakety, která přelétla území Japonska, urazila 3700 kilometrů a dopadla do Tichého oceánu.

Podle severokorejského vyjádření se jednalo o raketu středního doletu Hwasong-12. KLDR uvedla, že test prokázal účinnost a spolehlivost střely Hwasong-12, která při zkoušce přesně zasáhla cíl. KLDR rovněž zdůraznila, že navzdory sankcím dokončí svůj jaderný zbrojní program.

„Naším konečným cílem je dosáhnout rovnováhy sil se Spojenými státy a donutit americké vůdce, aby se již neopovažovali mluvit o vojenském řešení severokorejské otázky,“ citovala agentura KCNA Kimova slova.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Počátkem září provedla Severní Korea svůj šestý a zatím nejsilnější jaderný test. Rada bezpečnosti v reakci na tuto zkoušku schválila tento týden přísnější sankce vůči KLDR.

Spojené státy dnes upozornily, že mají vojenské možnosti, kterými by mohly řešit otázku KLDR. Poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa pro národní bezpečnost Herbert McMaster uvedl, že Spojeným státům rychle dochází trpělivost s diplomatickým postupem vůči Pchjongjangu.

Čtěte také: KLDR znovu odpálila raketu směrem na Japonsko, spadla do Pacifiku