Dívka se bránila znásilnění, útočníci ji zapálili

Násilí v Indii

Dívka se bránila znásilnění, útočníci ji zapáliliNOVÉ 1
Svět
Echo24
Sdílet:

Šest útočníků se v indické vesnici Shahjahanpur pokusilo znásilnit patnáctiletou dívku. Polili ji nejdříve petrolejem s tím, že pokud se bude bránit, zapálí ji. Dívka se mužům podle indické televize NDTV přesto postavila, o týden později na následky těžkých popálenim zemřela v nemocnici.

Podle policie útočníci dívku odvlekli do jejího domu, když rodina nebyla doma. Dívka se bránila, tak ji muži zapálili. Rodina ji poté odvezla do nemocnice, kvůli jejím těžkým poraněním ale byla následně převezena k léčbě ještě do dvou dalších nemocnic. Místní úřady s placením účtů za léčbu dívky rodině, která si ji nemohla dovolit, pomohly.

Policie zadržela již čtyři ze šesti útočníků. Podle ní patří všichni muži ke stejné kastě jako dospívající dívka. Policie dále pátrá po dalších dvou útočnících, kteří údajně pocházejí ze stejné vesnice, ve které v květnu skupina útočníků znásilnila dvě mladé dívky a poté je oběsila na stromě.

Více zde: Znásilněny a uškrceny. Indie má další oběti sexuálního násilí

Násilné sexuálně motivované útoky na ženy v posledních letech v Indii vzrostly na intenzitě. Za rok 2013 bylo podle vládní agentury v zemi znásilněno téměř 34 tisíc žen a dívek, a to i přesto, že země zpřísnila tresty za znásilnění, zejména v případě, kdy útok skončí úmrtím. India také již dříve vyzvala k ukončení násilí na ženách.

Čtěte také: Znásilnění v Indii? „Vždy záleží na muži i ženě.“

Indická policie zadržela lékaře, který sterilizoval desítky žen

V Malajsii zadrželi 13 mužů podezřelých z hromadného znásilnění

Sdílet:

Hlavní zprávy