Nový ministr zdravotnictví? Hlavní adepti Sobotkovu nabídku odmítli

REKONSTRUKCE VLÁDY

Nový ministr zdravotnictví? Hlavní adepti Sobotkovu nabídku odmítliNOVÉ
Svatopluk Němeček. Foto: FOTO: Facebook Svatopluka Němečka
1
Domov
Echo24
Sdílet:

Mezi ministry za ČSSD, které chce premiér Bohuslav Sobotka obměnit po neúspěchu v krajských a senátních volbách, se ve spekulacích vícekrát objevil šéf resortu zdravotnictví Svatopluk Němeček. Premiérovi se však podle serveru Zdravotnický deník zatím nedařilo za Němečka sehnat případnou náhradu.

Jako o hlavních adeptech na post nového ministra zdravotnictví se podle serveru hovořilo o senátorovi a řediteli Masarykova onkologického ústavu Janu Žaloudíkovi a také o řediteli Fakultní nemocnice v Plzni Václavu Šimánkovi.

Premiér Sobotka oba dva muže podle Zdravotnického deníku s nabídkou oslovil, oba dva ji však odmítli. „Nabídl. Nepřijal,“ sdělil ve stručnosti k Sobotkově nabídce Šimáček. Senátor Žaloudík se vyjádřil ve stejném smyslu, i když o něco obšírněji. „Nikoli, tuto nabídku dle mého názoru zbytečné a kontraproduktivní změny a defacto půlroční mise na MZd jsem nepřijal,“ uvedl mimo jiné.

Mezi dalšími možnými kandidáty na post ministra zdravotnictví se v minulosti mluvilo také o současné náměstkyni ministra Lence Teska Arnoštové. Ta však na rozdíl od Šimánka a Žaloudíka ambice ani nabídku nepopřela. „Dokud tyto otázky nekomentuje pan premiér, nebudu je komentovat ani já,“ uvedla pro Zdravotnický deník.

Čtěte také: Ortel nad ministrem Němečkem

O změnách ve vládě se začalo hovořit minulý pátek poté, co premiér Sobotka poslal svým straníkům dopis, v němž psal o tom, že někteří ministři jsou unaveni z vládnutí. Dopisem reagoval na výsledky ČSSD v nedávných krajských a senátních volbách.

Záměr obměnit ministry premiér potvrdil i po úterní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem. Sobotka se podle vlastních slov od pondělí začne scházet s jednotlivými ministry, aby s nimi probral jejich dosavadní činnost. Personální změny ve složení vlády nejdřív premiér hodlá oznámit prezidentovi Zemanovi. Kterému z ministrů hrozí odvolání Sobotka zatím nekomentoval. Kromě Němečka se spekulovalo také o odvolání ministryně sociálních věcí Michaely Marksové a ministra bez portfeje Jiřího Dienstbiera.

Čtěte také: Sobotka: Změny ve vládě budou. Nejdřív informuji prezidenta

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články