Ruská ambasáda perlí o konvoji: Česká média lidem vyhrožují

Průjezd amerického konvoje

Ruská ambasáda perlí o konvoji: Česká média lidem vyhrožujíNOVÉ
Ilustrační foto Foto: wikipedia.org
1
Domov
Echo24
Sdílet:

Ruské velvyslanectví v České republice opět šíří propagandistické články skrze svůj twitterový účet. Po excesu se sdílením videa „Já jsem okupant“ zveřejňuje v poslední době množství příspěvků zejména ohledně plánovaného průjezdu amerických vojsk Českem. Lidem, kteří proti tomu podle ambasády chtějí protestovat, prý česká média vyhrožují a od protiakcí je odrazují.

Twitter „Tiskové služby Velvyslanectví Ruské federace v České republice“ je znám pro svoje opakované šíření proruské propagandy. Kromě sdílení zpráv serverů jako je Sputnik nebo RT se zde ale objevují i o něco ostřejší texty ze serverů jako je AC24 či Aeronet.

Právě Aeronet i AC24 ve svých článcích informovaly o údajné nevoli, kterou vyvolal plánovaný průjezd vojsk USA Českou republikou při návratu ze cvičení v Pobaltí. V České republice se totiž údajně chystají četné protesty a blokády proti spojeneckým jednotkám Spojených států.

 

Aeronet, potažmo server Svetkolemnas.info, který článek také použil, přednáší zjištění, že česká média vyhrožují občanům, aby se do „plánovaných demonstrací proti Dragounské jízdě nezapojovali“. Jako důkaz udává článek TN.cz, kde je např. uvedeno, že házet rajčata a jiné předměty na vojáky může být hodnoceno jako trestný čin.

Zároveň se Aeronet odvolává na reportáž Novy, kde měli její tvůrci upozornit na to, že při průjezdu budou muset vojáci dodržovat zákony České republiky. To je ale podle Aeronetu nesmysl, protože spojenečtí vojáci jsou chráněni mezinárodními úmluvami. Proruský web to pokládá za masáž ze stran médií, které občany údajně mystifikuje.

AC24 pak informuje o plánovaných demonstracích a blokádách, které po trase konvoje chystají „čeští patrioti“. Podle serveru budou všude po republice organizovány protesty, které „americké zastrašování a ukázku síly odsoudí“. A nemá jít jen o mírumilovné nesouhlasy, z článků Aeronetu i AC24 vyplývá, že některé „patriotické“ skupiny chtějí průjezd vojsk USA znemožnit i fyzicky.

K přesunu 500 vojáků a více než 100 vozidel má dojít na přelomu března a dubna letošního roku. „Jízda dragounů“, jak je přesun strykerů označován (2. jízdní regiment, jehož prvky se přesunu zúčastní, nese přezdívku Dragouni), se odehraje po třech trasách od polských hranic směrem k Praze.

Tři kolony se setkají v Ruzyni a odtud budou spolu pokračovat přes Plzeň do Německa. Při cestě budou Američanům asistovat čeští policisté a celníci. Kromě ohlášených protestů se konvoj shledal i s podporou českých občanů, v jedné z facebookových skupin s názvem „Vítaní Americké armády“ je přihlášeno přes 1700 lidí. 

Čtěte také: Českem potáhne americká armáda: 500 lidí, 118 vozů

Ruští špióni plánovali tajnou akci v Česku

Rusové vydali knihu Pravda o Ukrajině. Pokřtil ji Hájek

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články