Udrží se bez vulgarit? Prezident promluví živě na ČRo

Prezidentské promluvy

Udrží se bez vulgarit? Prezident promluví živě na ČRoNOVÉ 1
Domov

Echo24

Český rozhlas Plus v pondělí odvysílá rozhovor s prezidentem Milošem Zemanem. Bude se mimo jiné týkat problematiky migrace nebo české zahraniční politiky. Půjde o rozhovor pro pořad Interview, nový prezidentský pořad typu Hovory z Lán Český rozhlas nezavádí. ČTK to dnes řekl mluvčí Českého rozhlasu Jiří Hošna. Hovory z Lán skončily poté, co v nich Zeman loni v listopadu pronesl hrubé vulgarismy a Hrad odmítl návrh rozhlasu na jejich předtáčení.

Dvacetiminutový pořad bude podle Hošny prvním rozhovorem hlavy státu pro média v novém roce. „Moderátor pořadu Interview Plus Michael Rozsypal se bude ptát prezidenta na to, jak by konkrétně mělo Česko postupovat v řešení migrační krize, jak bude zahraniční politiku koordinovat s vládou, jak docílit skandinávského sociálního modelu, o kterém prezident často mluví, a na další důležité oblasti politiky Hradu,“ uvedl šéfredaktor stanice Plus Alexandr Pícha.

Rozhovor bude vysílán živě v pořadu Interview Plus v 11:33 a reprízovat ho bude stanice v 16:33. K dispozici také bude na webu Českého rozhlasu. „Rozhovor s prezidentem Zemanem budeme vysílat naživo prostřednictvím přenosového vozu z Pražského hradu. Do Interview Plus zveme osobnosti z politiky, byznysu a významných institucí, hostoval u nás i slovenský premiér Robert Fico. Miloše Zemana jsme pozvali poprvé,“ dodal Pícha.

Zeman od června 2013 vystupoval v Českém rozhlasu v pravidelném pořadu Hovory z Lán. Jeho vysílání bylo ukončeno minulý rok poté, co prezident v živém vysílání použil několik vulgárních výrazů. Prezidentovo svérázné překládání názvu uskupení Pussy Riot zlidovělo a řada z diskutujících již z úst prezidenta očekává další porci sprostých slov.

Rozhlas si za to od vysílací rady a Rady ČRo vysloužil upozornění na porušení zákona a kodexu ČRo. Tehdejší generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan poté navrhl předtáčení pořadu, s čímž Zeman nesouhlasil. Pravidelné rozhovory se poté z veřejnoprávního rozhlasu přesunuly na soukromou stanici Frekvence 1.

Čtěte také: Vulgární Zeman už nebude vadit. Ministerstvo kultury mění zákon