Bartoš navrhuje ‚koncentrovat‘ uprchlíky v Terezíně

Bartoš navrhuje ‚koncentrovat‘ uprchlíky v TerezíněNOVÉ
Domov

ac Echo24

Extremista Adam B. Bartoš známý svými xenofobními a antisemitskými názory na svou facebookovou stránku napsal, že by Česká republika mohla místo připravených uprchlických táborů běžence umístit do Terezína. A dodal, že by se tam mohli ,,koncentrovat“ než je odvezou domů. Jeho výrokem se již zabývá policie.

,,Nač vytvářet stanové tábory pro vetřelce u Břeclavi (a jinde) a stresovat a děsit místní obyvatele? Máme tu přece krásné pevnostní město Terezín (bezpečnější, než nějaké stanové městečko), kde by se mohli vetřelci koncentrovat, než je vlaky odvezou domů…,“ napsal předseda neparlamentního seskupení Národní demokracie.

Na Bartošova slova o tom, že by se migranti měli „koncentrovat“ v Terezíně, upozornil policii server Romea.cz. Ta jeho výroky, které se na sociální síti objevily o půlnoci a olajkovalo je jen 32 lidí, začala zabývat. Kriminalisté prověří, zda se nejedná o trestný čin, ČTK to dnes řekla policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Policisté se zabývají i dalšími trestními oznámeními na Bartoše a jeho stranu. Prověřují například sérií plakátů Národní demokracie, na kterých je zobrazena výzva ke „střelbě do černého“ nebo slogan „škodná ohrožuje celý revír“. Běženci jsou i zde označováni jako vetřelci.

Server iDnes.cz také na počátku srpna uvedl, že byl Bartoš kvůli trestním oznámením do té doby na policii již čtyřikrát. Policie řeší například jeho projev, v němž s oprátkou v ruce na jedné z předešlých demonstrací hlásal, že pokud nebude konat vláda (proti uprchlíkům), bude konat on.

Čtěte také: Hamé nabízí syrským uprchlíkům práci a ubytování