5 Kampaň Zelená univerzita

Čínští studenti se brodí v odpadcích, smrad ovlivňuje jejich studium

, NOVÉ

Témata: , ,

Studenti na čínské univerzitě v Nanchangu jsou zavaleni odpadky. Stěžují si na zápach a množství smetí, které se hromadí před univerzitními kolejemi. Škola prohlásila, že odpadky uklidí, není to však poprvé, co má s čistotou problémy. Informoval o tom ve čtvrtek server Mail Online.

Vysokoškoláci v provincii Ťiang-si v jihovýchodní Číně si stěžují, že škola neodváží odpadky. Student Liu Min minulý týden do médií zaslal šokující fotografie, které dokumentují, jak to před studentskými kolejemi zemědělské univerzity v Nanchangu vypadá. Podle studentů je smrad z odpadků nesnesitelný.

„Čím je tepleji, tím horší je zápach. Když chodíme okolo, musíme zadržovat dech,“ popisují studenti smrad, který se line z odpadků pod jejich okny. Jiní studenti pro čínská média dokonce uvedli, že odpadky ovlivňují jejich životy a studium na kolejích a že bylo ohroženo jejich zdraví.

Univerzita na základě informací o hromadících se odpadcích 4. dubna řekla, že přijala okamžitá opatření a slíbila, že odpadky odklidí. Zároveň vyzvala studenty, aby se připojili ke kampani Zelená univerzita (Green uni) a pomohli s odklízením. Koleje prý procházejí rekonstrukcí a popelnice byly odvezeny. Studenti se do úklidu odpadků aktivně pustili sami ještě před prohlášením univerzity. Škola podle mnohých hazarduje s jejich zdravím a k odvozu odpadků přistupuje velmi laxně.

Podle dostupných informací se nejedená o první problém s čistotou na zmíněné univerzitě. Studenti si na hromadění odpadků a špínu na toaletách stěžovali již dříve. Raději by studovali, než uklízeli odpad.

Čtěte více:Organizované skupiny Číňanů s holemi ovládaly trasu prezidenta

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.