Čínští studenti se brodí v odpadcích, smrad ovlivňuje jejich studium

Čínští studenti se brodí v odpadcích, smrad ovlivňuje jejich studiumNOVÉ
Svět

Kampaň Zelená univerzita

ren Echo24

Studenti na čínské univerzitě v Nanchangu jsou zavaleni odpadky. Stěžují si na zápach a množství smetí, které se hromadí před univerzitními kolejemi. Škola prohlásila, že odpadky uklidí, není to však poprvé, co má s čistotou problémy. Informoval o tom ve čtvrtek server Mail Online.

Vysokoškoláci v provincii Ťiang-si v jihovýchodní Číně si stěžují, že škola neodváží odpadky. Student Liu Min minulý týden do médií zaslal šokující fotografie, které dokumentují, jak to před studentskými kolejemi zemědělské univerzity v Nanchangu vypadá. Podle studentů je smrad z odpadků nesnesitelný.

„Čím je tepleji, tím horší je zápach. Když chodíme okolo, musíme zadržovat dech,“ popisují studenti smrad, který se line z odpadků pod jejich okny. Jiní studenti pro čínská média dokonce uvedli, že odpadky ovlivňují jejich životy a studium na kolejích a že bylo ohroženo jejich zdraví.

Univerzita na základě informací o hromadících se odpadcích 4. dubna řekla, že přijala okamžitá opatření a slíbila, že odpadky odklidí. Zároveň vyzvala studenty, aby se připojili ke kampani Zelená univerzita (Green uni) a pomohli s odklízením. Koleje prý procházejí rekonstrukcí a popelnice byly odvezeny. Studenti se do úklidu odpadků aktivně pustili sami ještě před prohlášením univerzity. Škola podle mnohých hazarduje s jejich zdravím a k odvozu odpadků přistupuje velmi laxně.

Podle dostupných informací se nejedená o první problém s čistotou na zmíněné univerzitě. Studenti si na hromadění odpadků a špínu na toaletách stěžovali již dříve. Raději by studovali, než uklízeli odpad.

Čtěte více:Organizované skupiny Číňanů s holemi ovládaly trasu prezidenta

Související články