Jako z filmu: SOS v písku vysvobodilo trosečníky z neobydleného ostrova

Jako z filmu: SOS v písku vysvobodilo trosečníky z neobydleného ostrovaNOVÉ
Obří nápis SOS zachránil manželský pár z neobydleného ostrova. Foto: FOTO: US Navy (twitter).
Svět

ÚSPĚCH AMERICKÉHO NÁMOŘNICTVA

Echo24

Po týden trvajícím pátrání se podařilo objevit nezvěstný manželský pár, který uvázl na neobydleném tichomořském ostrově v oblasti Mikronésie. Záchrana přišla poté, co vrtulník amerického námořnictva spatřil v písku na břehu ostrova velký nápis SOS, informovala s odvoláním na americkou ambasádu v mikronéské metropoli Kolonia stanice BBC.

Piloti vojenské helikoptéry zahlédli písmena SOS, když přelétali ostrov East Fayu. Neprodleně o tom informovali americkou pobřežní stráž, která pak manžele Linuse a Sabinu Jackových z pustiny vysvobodila. Manželé jsou ve věku nad 50 let.

Pár byl pohřešován celý týden od chvíle, kdy nepřiplul na jiný blízký ostrov, kam měl namířeno. Dvojice odplula z ostrova Weno s omezenými zásobami a bez vybavení pro případ nouze, sdělilo námořnictvo.

Záchranáři při hledání nezvěstných prozkoumali oblast o velikosti téměř 43.000 kilometrů čtverečních. Do pátrání se zapojilo 15 lodí a dvě letadla. Vrtulník byl vyslán k prozkoumání East Fayu poté, co posádka jednoho z pátrajících plavidel oznámila, že viděla na jednom neobydleném ostrově světlo.

Čtěte také: Drama ze Zélandu. Přítel spadl ze skály, Češka čekala na záchranu měsíc

Žena plivající krev či mrtvý muž. Odpudivé cigarety jsou tady

Související články