1 Strategie české Coca-Coly

Dvoulitrová Coca-Cola v Česku končí. Firma sází na umělá sladidla

, NOVÉ

Témata: ,

Coca-Cola představila novou obchodní strategii pro Českou republiku. Z obchodních pultů zmizí oblíbené dvoulitrové lahve, nahradí je různá jiná balení. Co se naopak nezmění, je přidávání umělých sladidel. Ta u nás stále na rozdíl od Německa a dalších zemí slouží jako náhražka cukru.

Nápoje Coca-Cola, Fanta, Sprite a Kinley tonic se v Česku už nebudou prodávat ve dvoulitrovém balení. Před týdnem je začala společnost Coca-Cola nahrazovat lahvemi o velikosti 1,75 litru a 2,25 litru a šestiplechovkovým balením po 330 mililitrech. V pondělí to oznámila mluvčí Coca-Cola HBC ČR Kateřina Švecová.

„Od balení dva litry odcházíme, protože již neumožňuje pokrýt různé spotřebitelské příležitosti při konzumaci nápojů,“ řekla mluvčí. „Stará balení dva litry končí nyní v březnu a očekáváme doprodání nejdéle v dubnu,“ dodala. Firma chce doprodej podpořit slevami.

Celosvětově společnost Coca-Cola nyní prodává velkou část svých stáčíren a plníren, i když předtím investovala do modernizace, aby zlepšila jejich výkonnost. Po dokončení prodeje se chce zaměřit na nové produkty a propagaci značky. Chce například více prodávat nápoje s umělými sladidly.

Na facebookové stránce společnosti se následně rozjela diskuse. Například Michal Borka se v souvislosti s firemní politikou ptá: „Česká Coca Cola se opravdu nedá pít. Nechutný glukózo-fruktózový sirup. Může české zastoupení napsat, proč nepoužívá cukr a v Německu není problém?“ Odpověď firmy byla  následující: „Mrzí nás, že vám Coca-Cola v ČR nechutná, každý zákazník je pro nás moc důležitý! Odpovědět samozřejmě můžeme, obě sladidla považujeme za adekvátně kvalitní. Hezký večer.“

V Česku tržby Coca-Cola HBC ČR předloni vzrostly o 8,8 procenta na více než šest miliard Kč. O zhruba sedm procent na 354,3 milionu korun stoupl zisk.

Největšímu světovému výrobci nealkoholických nápojů Coca-Cola klesl v loňském čtvrtém čtvrtletí čistý zisk na 550 milionů USD (13,9 miliardy Kč) z předloňských 1,24 miliardy USD. Propad způsobily mimořádné náklady spojené se stáčírnami v Severní Americe. Nižší byly i příjmy, které klesly sedmé čtvrtletí za sebou, překonaly však očekávání analytiků.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.