‚Soros je psychopat.‘ Proruský komentátor oplácí útok na Putina

Rusko vrací úder

‚Soros je psychopat.‘ Proruský komentátor oplácí útok na PutinaNOVÉ
George Soros Foto: FOTO: Shutterstock
1
Svět

tv Echo24

Slova maďarského miliardáře a filantropa Georga Sorose o tom, že současné Rusko Vladimira Putina představuje po existenci Evropy větší hrozbu než Islámský stát, nezůstala bez odezvy. Komentátor ruské státní televize RT přinesl ve svém víkendovém článku jasnou odpověď: „Soros je psychopat.“

„Není důvod se domnívat, že (Putin) napadl Sýrii kvůli tomu, aby zhoršil evropskou migrační krizi. Ale jakmile spatřil příležitost urychlit rozpad EU, chopil se jí,“ napsal ve svém článku pro Project Syndicate maďarský finančník židovského původu George Soros na adresu ruského prezidenta Vladimira Putina. Toho obvinil ze snahy rozbít Evropu a ohrozit existenci Evropské unie.

Více zde: Miliardář Soros se pustil do Putina: Zaplavuje Evropu uprchlíky a ohrožuje EU

Do Sorose se následně v článku „George Soros: Psychopat je psychopat“ opřel spisovatel, překladatel a komentátor Sam Gerrans, který často vyjadřuje své názory v různých státních ruských médiích, jako je například ruská rozhlasová stanice Hlas Ruska nebo mezinárodní mediální server Sputnik.

„Po rychlé kontrole svých životních funkcí jsem se přesvědčil, že jsem opravdu vzhůru a že článek je skutečný… Ještě předtím, než se podívám na nepravdy, které tvoří Sorosův ‚článek‘, musím napsat pár obecných slov o psychopatech,“ začíná svůj text Gerrans. Poté věnuje několik odstavců tomu, aby popsal rozdíly mezi ne-psychopaty, mezi které se řadí, a mezi psychopaty, které reprezentuje právě Soros.

‚Soros je psychopat, nestydatě lže‘

Psychopati podle něj lžou, kradou a manipulují, aby dosáhli svých cílů, aniž by přitom cítili jakékoliv emoce. Ne-psychopaté jsou podle Gerranse schopni lhát jen trochu a mají limity, za které nejdou. Psychopaté proto okrádají rodiny i stát bez výčitek svědomí, zatímco ne-psychopati váhají, zda mají vrátit drobné pokladní, která při účtování udělala chybu.

Soros je psychopat, protože podle Gerranse nestydatě lže. Sorros ve svém článku napsal, že Spojené státy americké a EU dělají velkou chybu, když považují Rusko v boji proti Islámskému státu za spojence. Gerranse naopak považuje právě USA a EU za neférové hráče, které nevedou válku proti terorismu, ale sledují zájmy „tyranské vládnoucí elity“.

„Soros a jemu podobní těží z toho, co Soros nazývá ‚Islámský stát‘, jeho argument ale opomíná skutečnost, že vinu hází směrem k jedné velmoci, k Rusku, které ale učinilo kroky k vyřešení tohoto amerického výtvoru,“ píše Gerrans, podle kterého za vznikem IS stojí USA a Rusko je jediná země, která proti organizaci bojuje.

Následně vyvrací další Sorosovo tvrzení, podle nějž Putinovým cílem je podpořit rozpad EU a nejlepší cestou, jak toho docílit, je záplavy syrských uprchlíků. Proto také podle Sorose Rusko bombarduje Sýrii. „Pravdou je, že přirozeným ruským spojencem je Německo,“ píše Gerrans, podle něhož by jistě nebylo ruským zájmem Německo přívalem uprchlíků oslabit.

Gerrans odmítá i další Sorosovy „lži“ a závěr svého textu věnuje zdůvodnění, proč Sorose považuje za psychopata. „Rysy, které Soros vykazuje, jsou jak z učebnice psychopatie,“ napsal Gerrans. „Obviňovat jiné ze svých vlastních činů a napadat oběti, to je to to, co dělá psychopat.“ 

Čtěte také: Šéf NATO: Rusko ohrožuje Evropu. Medveděv: Hrozí nová studená válka