Další čínská investice: na Moravě se rýsují obří čínské lázně

Čínské lázně u Nových mlýnů

Další čínská investice: na Moravě se rýsují obří čínské lázněOBRAZEM 6
Domov
Echo24
Sdílet:

Číňané postupně realizují projekt stavby lázní v Pasohlávkách na jihu Moravy. Rozsáhlý komplex pro čínskou stranu navrhují brněnští architekti z Pam Arch a již ve vizualizaci představili návrh lázní, které by se při nádrži Nové Mlýny měly začít stavět v roce 2018, píše MF Dnes.

Jako součást plánu čínských investic a přilákání dalšího množství turistů z této země se u novomlýnské nádrže v Pasohlávkách na Moravě rýsuje projekt stavby lázní společnosti Thermal Pasohlávky založené Jihomoravským krajem a obcí. Ve spolupráci s čínskými developery z Risesun podepsali její zástupci smlouvu na 20hektarový areál o odhadované celkové hodnotě dvou miliard korun.

Návrh rozlehlého areálu při vodní nádrži, u které už je například Aquapark Moravia, vytvořila pro Thermal Pasohlávky brněnská architektonická kancelář Pam Arch. Na vizualizaci je z různých úhlů vidět pohled na více než desítku budov, ve kterých se má kromě tradičních čínských lázní a pavilonu čínské medicíny nacházet také rehabilitační ústav, hotely nebo sportovní a rekreační zóny.

„Dle potřeby pak na ploše ve tvaru hvězdice vzniknou sanatoria, tradiční čínské lázně, hotely, přírodní biobungalovy, sportovní a komerční zóny nebo kolonáda k pobřeží,“ cituje MF Dnes jednatele kanceláře Pam Arch Roberta Ševčíka.

Výstavba střediska, které by mělo mít kapacitu až 2000 míst a vytvoří až 700 nových pracovních nabídek, má začít v průběhu roku 2018. Projekt lázní v Pasohlávkách se připravuje již od roku 2007, čínská investice byla rozhodující a došlo kvůli ní k částečnému zaměření se právě na čínskou klientelu. Premiér Bohuslav Sobotka, který projekt chválil, ale již před časem uvedl, že ho budou využívat i čeští občané.

Návrh, který si můžete prohlédnou v přiloženém videu a fotogalerii, musí schválit Číňané, podle Pam Arch bude podle všeho ale odpovídat současné vizualizaci.

Čtěte také: Číňan musí za krádež tibetské vlajky zaplatit 15 tisíc, rozhodl soud

České sledovací systémy bodují. Díky Rusku a Číně

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit
×

Podobné články