1 Střet kultur v Alpách

Rakouský farmář nechal Turka pást ovce. Ten jich 80 rituálně podřezal

, NOVÉ

Témata: , ,

Kulturní šok na rakouském venkově. Alpský farmář ve Štýrsku pronajal na měsíc svou pastvinu tureckému známému. Co nastane, až se vrátí, však rozhodně nečekal. Ze svěřených 131 zvířat jich muž přímo na pastvině 79 rituálně podřezal jako oběť Alláhovi, napsal rakouský server The Local. O události informovaly rovněž hlavní rakouské média, včetně veřejnoprávní ORF.

Turek ovce podřezal na způsob porážky halal k příležitosti muslimského Svátku oběti. Muslimové při této příležitosti obětují svá nejlepší zvířata na připomínku Abrahama, který měl Bohu obětovat svého syna Izmaela, připomíná stanice ORF.

Muž začal porážet ovce přímo na pastvině. Než místní přivolali policii, zemřelo 79 zvířat.

Farmář uvedl, že neměl nejmenší tušení, co muž se svěřenými ovcemi zamýšlel. Rakouská policie nyní vyšetřuje obvinění z týrání zvířat.

Čtěte také: Fotopast zachytila na Broumovsku vlčí mláďata

Halal porážka může být podle rakouského zákona prováděna pouze na autorizovaných jatkách, rakouská legislativa rovněž zakazuje porážení zvířat na veřejnosti.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.