Exzemanovec Jarošek se vyhýbá vězení: Žádá už o čtvrté přerušení trestu

Opětovné přerušení trestu

Exzemanovec Jarošek se vyhýbá vězení: Žádá už o čtvrté přerušení trestuNOVÉ
Vladislav Jarošek (vpravo) hostil prezidenta Miloše Zemana a hradního kancléře Vratislava Mynáře. Foto:

Foto: Printscreen z Youtube

1
Domov
Echo24
Sdílet:

Odsouzený bývalý člen Strany práv občanů (dříve Strana práv občanů – zemanovci) Vladislav Jarošek požádal o čtvrté přerušení výkonu trestu. V sobotu to uvedl zpravodajský web Českého rozhlasu (ČRo). Vlivný podnikatel loni nenastoupil do vězení, kde si má odpykat šestiletý trest za krácení daní při obchodech s lihem. Zatčen byl v olomoucké nemocnici. Trest mu byl nakonec znovu přerušen ze zdravotních důvodů.

Jarošek měl nastoupit do vězení na začátku loňského června, kdy mu skončila lhůta pro přerušení výkonu trestu. Protože se tak nestalo, vydal brněnský krajský soud 20. června příkaz k nastoupení do výkonu trestu. Policie jej poté 19. července v olomoucké nemocnici zatkla, za dveřmi jeho pokoje se policisté střídali ve střežení zhruba šest týdnů. Podnikatel následně znovu požádal o přerušení trestu ze zdravotních důvodů. Brněnský krajský soud mu trest na základě stanoviska vězeňské lékařské komise znovu přerušil od 7. září na šest měsíců.

Jarošek se trestu vyhýbal již dříve, tři čtvrtě roku se skrýval na Slovensku, kde ho v březnu 2014 zatkla policie v penzionu v okrese Nové Zámky. Podle ČRo Jarošek soudu letos 1. února zaslal další žádost o přerušení výkonu trestu, kdy opět argumentuje zdravotními důvody. Muž se měl za mříže vrátit 7. března. Lékařskou zprávu nyní musí posoudit komise vězeňských lékařů, na základě jejich verdiktu pak soud rozhodne.

Podnikatel byl odsouzen za daňový podvod k šestiletému trestu v roce 2012. Podle Českého rozhlasu vyrobila Jaroškova firma v roce 2003 téměř 500.000 litrů denaturovaného lihu. Denaturační proces však podle soudu nebyl úspěšný, společnost líh neznehodnotila a nezaplatila z něj spotřební daň, i když z něj vyráběla nemrznoucí směs. Lihovarník a podnikatel podle verdiktu způsobil škodu 70 milionů korun.

Jarošek vlastnil v době svého trestního stíhání vinné sklepy v Mutěnicích na Hodonínsku, kde se kromě vína vyrábějí i destiláty. V obci založil místní organizaci SPOZ. Podle dřívějších informací médií jej při té příležitosti v roce 2011, tedy v době, kdy byl již Jarošek nepravomocně odsouzen, navštívil nynější prezident Miloš Zeman. Později se strana od Jaroška prostřednictvím svého tehdejšího předsedy a současného hradního kancléře Vratislava Mynáře distancovala. Mutěnická buňka SPOZ byla v červnu 2012 zrušena.

Čtěte také: „Přeříznuté aktivistky.“ Zeman vybízí k sexuálnímu násilí, píše feminista

SPO dala košem Okamurovi. Půjde do podzimních voleb sama

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články