Čína se překonává. Staví nejdelší skleněný most na světě

Čína se překonává. Staví nejdelší skleněný most na světěNOVÉ
Most, který byl otevřen na podzim. Foto: FOTO: Print Screen / YouTube
Svět

mc Echo24

Čína se opět překonává a posouvá své vlastní rekordy. Staví totiž další skleněný most, který svou délkou překoná ten, který Číňané otevřeli v provincii Chu-nan na podzim. Nový most se bude vyjímat ve výšce 300 metrů nad kaňonem Zhuangjiajie a jeho délka bude 430 metrů, píše britský Independent.

Nejdelší skleněný most budují Číňané v národním parku Tianmenshan opět v provincii Chu-nan. Náklady na jeho stavbu atakují v přepočtu 90 milionů korun. Ve stejný okamžik bude přitom na most moci vstoupit až 800 lidí.

Dělníci na most přimontovali poslední ocelové prvky v prosinci, nyní přijde na řadu instalace skleněných panelů. Pro veřejnost bude stavba otevřena v květnu nebo v červnu. Kromě ,,obyčejného“ procházení po mostě si budou moci turisté vyzkoušet různé atrakce jako bungee jumping nebo lanový skluz.

Jeden z projektantů mostu uvedl, že byl most navržen tak, aby byl schopen odolávat prudkému větru v národním parku. Navíc se inženýři zaměřili na to, jak zabránit vibracím mostu vyvolaným pohybem lidí. Nainstalují na něj proto množství velkých skleněných koulí, které by měly vibracím zamezit.

Nejedná se o první megalomanský skleněný most v Číně. V září byl otevřen skleněný visutý most v parku Shiniuzhai, který se nachází 200 metrů nad zemí a měří 300 metrů.

Čtěte také:

Nová atrakce hrůzy: most vysoko nad údolím, celý ze skla

Nejděsivější vyhlídky z celého světa

Související články