3

Čína se překonává. Staví nejdelší skleněný most na světě

, NOVÉ

Témata: , ,

Čína se opět překonává a posouvá své vlastní rekordy. Staví totiž další skleněný most, který svou délkou překoná ten, který Číňané otevřeli v provincii Chu-nan na podzim. Nový most se bude vyjímat ve výšce 300 metrů nad kaňonem Zhuangjiajie a jeho délka bude 430 metrů, píše britský Independent.

Nejdelší skleněný most budují Číňané v národním parku Tianmenshan opět v provincii Chu-nan. Náklady na jeho stavbu atakují v přepočtu 90 milionů korun. Ve stejný okamžik bude přitom na most moci vstoupit až 800 lidí.

Dělníci na most přimontovali poslední ocelové prvky v prosinci, nyní přijde na řadu instalace skleněných panelů. Pro veřejnost bude stavba otevřena v květnu nebo v červnu. Kromě ,,obyčejného“ procházení po mostě si budou moci turisté vyzkoušet různé atrakce jako bungee jumping nebo lanový skluz.

Jeden z projektantů mostu uvedl, že byl most navržen tak, aby byl schopen odolávat prudkému větru v národním parku. Navíc se inženýři zaměřili na to, jak zabránit vibracím mostu vyvolaným pohybem lidí. Nainstalují na něj proto množství velkých skleněných koulí, které by měly vibracím zamezit.

Nejedná se o první megalomanský skleněný most v Číně. V září byl otevřen skleněný visutý most v parku Shiniuzhai, který se nachází 200 metrů nad zemí a měří 300 metrů.

Čtěte také:

Nová atrakce hrůzy: most vysoko nad údolím, celý ze skla

Nejděsivější vyhlídky z celého světa

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.