Šéf Pravého sektoru zaplavil svět. Jeho vizitku má Arnold, Joker i Glum

VTIPEM PROTI PROPAGANDĚ

Šéf Pravého sektoru zaplavil svět. Jeho vizitku má Arnold, Joker i GlumFOTOGALERIE 17
Krátké zprávy
Sdílet:

Pokud někdo do soboty neznal Dmytra Jaroše, vůdce radikálního ukrajinského Pravého sektoru, už to nejspíš neplatí. Jeho jméno zaplavilo internet. Po útoku neznámých ozbrojenců na stanoviště proruských separatistů u města Slavjansk v noci na 20. dubna byla údajně nalezena také vizitka vůdce Pravého sektoru. Ruská média tím chtěla podpořit svou verzi, že za atakem byli právě členové Pravého sektoru. Ukrajinci si z nálezu vizitky coby důkazu celou sobotu tropí žerty.

Na nález vizitky Dmytra Jaroše reagovali uživatelé sociální sítě Twitter a následovala smršť fotografií. Jaroš sice na prezidenta teprve bude kandidovat, ale jeho jméno je podle twitterových příspěvků známé na různých místech světa již dnes. Možná známější než sám Jaroš. A tak se heslo "Vizitka Jaroše" objevuje ve spojení s nejrůznějšími upravenými fotografiemi. Tu vizitku Jaroše drží Arnold Schwarzenegger, tu agent Mulder, tu Joker z Batmana...

Více čtěte: Pět zastřelených ve Slavjansku? Ruská média viní Pravý sektor

Dmytro Jaroš je vůdcem seskupení nacionalistických a krajně pravicových stran Ukrajiny s názvem Pravý sektor, který byl jedním z hybatelů protivládních demonstrací v centru Kyjeva. Jaroš hodlá kandidovat v prezidentských volbách, které se uskuteční 25. května tohoto roku. Pravý sektor se zformoval na konci roku 2013 a navazuje na tradici Stepana Bandery. Hlavními myšlenkami seskupení jsou odpor k liberalismu a globalizaci, protiruské postoje a nesouhlasí s evropskou integrací.

Sdílet:

Hlavní zprávy

kratke-zpravy