MF Dnes: Chovanec koupil byt pod cenou. Ministr: Je to na pár facek

Babišova média cílí na ČSSD

MF Dnes: Chovanec koupil byt pod cenou. Ministr: Je to na pár facekNOVÉ
Milan Chovanec se brání proti nařčením Babišovy MF Dnes Foto: FOTO: Ministerstvo vnitra
1
Domov
Echo24
Sdílet:

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) se opět dostal do hledáčku Mladé fronty Dnes ministra financí Andreje Babiše (ANO). Tentokrát se deník věnoval údajně příliš nízké ceně 3,1 milionu korun, kterou Chovanec dal za byt v Plzni. Ministr vnitra uvedl, že zaplatil nejvyšší kupní cenu a že se jedná jen o další útok a manipulaci Babišova listu a snahu o očernění sociální demokracie.

Ministr financí a šéf Agrofertu, kam spadá i vydavatelství Mafra, Andrej Babiš opět použil své noviny k útoku na koaličního partnera ČSSD. Znovu se stal terčem ministr vnitra Milan Chovanec a po útocích týkajících se zákona o internetu, agentury Bison & Rose, reorganizace policie nebo naposledy tendru na mýto se tentokrát redaktoři MF Dnes věnovali realitní sféře.

Konkrétně na Chovance vyrukovali s údajným podceněním bytu ve vilové čtvrti v Plzni, za který dal ministr vnitra 3,1 milionu korun. Podle MF Dnes tak dostal více než výhodnou cenu, kdy by podle zjištění deníku měla podobná nemovitost stát až 1,5 krát více.

„Dnešní vydání deníku MF Dnes vlastněného ministrem financí Andrejem Babišem věnuje nebývale rozsáhlý prostor snaze skandalizovat moje investiční aktivity v duchu ‚další sociální demokrat má problém s bytem‘. Považuji to za osobní a hrubě nekorektní útok, jenž je veden výhradně politickými zájmy majitele listu. Tomu ostatně odpovídá i kreativní práce s fakty, včetně citací údajně anonymních osob a dalších pochybných metod, jejichž výčet uvádím níže,“ napsal Milan Chovanec ve vyjádření.

Chovanec zprvu uvádí, že koupi bytu, který převzal v hrubém stavebním stavu, řádně přiznal v loňském přiznání. „Pokud redaktor Srnka argumentuje jakousi cenou inzerovanou v realitní kanceláři, pak jde zřejmě o cenu za kompletně dokončený byt ve vysokém standardu. Takový byt jsem ovšem já nekupoval,“ vysvětluje Chovanec s tím, že MF Dnes porovnávalo ceny bytů v různém stavu. Další dva byty ze čtyř v tom samém domě se podle něj pak prodali za obdobnou a dokonce nižší cenu, než zaplatil on.

Zákon o střetu zájmů jako možnost návratu k nezávislé MF Dnes

„Prodávající, jimiž jsou manželé Dajbychovi, osobně neznám. A to, že jejich firmy byly v dodavatelském vztahu k resortu MV, jsem poprvé slyšel od redaktora Srnky. Následným dotazem na MV jsem zjistil, že jde o vztah, jenž trvá už od roku 1999,“ říká dále ministr vnitra k nařčení možné souvislosti mezi nákupem bytu a dlouholetým dodavatelem ministerstva. „Za mého působení šlo výhradně o zakázky, které neřídilo přímo Ministerstvo vnitra, ale autonomně je soutěžil Hasičský záchranný sbor a Policie ČR.“

Podle Milana Chovance je článek záměrně manipulativně otitulkován a jsou v něm i použity ilustrační fotografie vyvolávající negativní efekt. „Jako nedílná součást této politické koláže se pak jeví návazný rozhovor s kolegyní Benešovou. Téma tohoto rozhovoru je pak zřejmým důvodem tohoto nechutného útoku. Osobně považuji za naprosto skandální způsob, jakým pracuje redakce MF Dnes na diskreditaci politických protivníků Andreje Babiše. Bohužel nejde o její první cílený útok postavený na manipulaci s fakty či přímo na lži,“ pokračoval ministr vnitra.

„Samostatnou kapitolou pak je fakt, že se média Andreje Babiše ani zlomkem pozornosti, kterou věnují například mým aktivitám, nezabývají jednotlivými problémy svého majitele, ať už jde o získávání dotací, daňové úlevy či zakázky státních firem. Zářným příkladem posledních dnů je propaganda v záležitosti mýta. Zpřísnění zákona o střetu zájmů politiků, včetně zákazu vlastnit média, proto považuji za velice dobrý krok k návratu do doby, kdy MF Dnes bývala opravdu nezávislá. To je politické řešení. Občansky je to na pár facek,“ zakončil Milan Chovanec s přáním zakázat politikům jako Babiš vlastnit média a ovlivňovat tak dle svých preferencí veřejné mínění.

Čtěte také: Chovanec: Štvanici zahájily Babišovy noviny, kdykoli to může přijít zase

Oba jsme nezraněni, glosoval Chovanec schůzku s Babišem na Hradě

Sdílet:

Hlavní zprávy

Zlo není duševní choroba

KOMENTÁŘ

David K., který koncem minulého roku vraždil na pražské filozofické fakultě a v Klánovicích, nezabíjel z ideologických motivů a nebyl nějakým způsobem ...

00:07

Týdeník Echo

Koupit

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články