Nehoda BMW s Krulišem? Svezeme i malého chlapečka, říká šéf policie

Nehoda BMW s Krulišem? Svezeme i malého chlapečka, říká šéf policieAKTUALIZOVÁNO
Policejní prezident Tomáš Tuhý Foto:

Foto: Jan Zatorsky

Domov

Tuhý obvinil média z kampaně

bp Echo24

Šéfa jihomoravské policie Leoše Tržila, který čelí přívalu kritiky kvůli kauze kolem nehody luxusního policejního BMW, se zastal policejní prezident Tomáš Tuhý. Fakt, že policie byla vstřícná k vysokému hradnímu úředníkovi, byl podle něj dán okolností probíhající prezidentské návštěvy. Stejně by netrestal policisty, kteří by v rámci Dnů policie na výstavišti svezli malého chlapečka. Tuhý zároveň obvinil média, že kolem případu rozpoutala „velkou kampaň“. Policejní prezident to řekl v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

„Nebudu zpochybňovat práci jihomoravského policejního ředitele na základě zatím nevysvětlených okolností,“ řekl policejní prezident Tuhý pro server s tím, že chce počkat na závěry vyšetřování Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Tuhý se také ohradil proti kritickým hlasům na adresu Tržila, které mu vyčítají, že povolil jet v policejním BMW hradnímu protokoláři Vladimíru Krulišovi. „Jestli tady máme návštěvu prezidenta a někdo je její součástí a domlouvá program s policií, není to standardní vztah. Bylo to součástí návštěvy prezidenta a Kruliš byl součástí doprovodu,“ uvedl. 

Policejní prezident to přirovnal k situaci, při které se bude chtít v policejním autě svézt chlapeček. „Jestli v rámci Dnů policie v Letňanech bude na místě BMW i3 – které samozřejmě není taková štika jako i8 – a pokud přijde otec s malým dítětem a ten chlapeček se bude chtít do toho auta posadit a na výstavišti s ním policisté mimo službu udělají okruh, přece je za to nebudu trestat,“ dodal. 

Policejní BMW i8
Policejní BMW i8 Foto:

FOTO: BMW

Policejní BMW i8, jehož cena se pohybuje kolem čtyř milionů korun, havarovalo v pondělí minulého týdne. Vůz sjel do potoka v Brně – Chrlicích poté, co řidič kvůli mozkové příhodě nezvládl řízení. Kruliš, který doprovázel prezidenta Miloše Zemana na cestě po Jihomoravském kraji, seděl na místě spolujezdce.

Při nehodě utrpěl Kruliš zlomeninu dvou obratlů, která ale nezpůsobila poškození míchy. Ze zranění se dál léčí v brněnské nemocnici. Česká televize vyvrátila informaci televize Nova, že byl po týdnu léčení propuštěn. Policistu probrali z umělého spánku a je schopen vnímat. Jeho stav ale stále není uspokojivý.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Jízdu v BMW povolil šéf jihomoravské policie Tržil. S Krulišem na večeři

Související články