Snímek Schmitke oslavuje Krušné hory. Manhattan požírá Pac-Man

NOVÉ

Snímek Schmitke oslavuje Krušné hory. Manhattan požírá Pac-ManFILMOVÉ PREMIÉRY 1
Panorama

Monika Zavřelová

Měl to být další letní premiérový týden zasvěcený nové verzi komiksové Fantastické čtyřky. Negativní kritiky ale naznačují, že to tak nebude. Což hraje do karet především okouzlujícímu debutu Schmitke, který pohlcuje mysteriózní krajinou Krušných hor.

Schmitke

Česko-německý debut režiséra Štěpána Altrichtera, který je inspirován povídkou scenáristy Tomáše Končinského, diváka přenáší do Krušných hor. Krajiny stejně neutěšené jako je duše hlavního hrdiny, stárnoucího Juliuse Schmitkeho. Příchod do vesnice na česko-německém rozhraní ale všechno změní.

Komedie
Česko / Německo, 2014, 94 min
Režie:
 Štěpán Altrichter
Scénář: Jan Fusek, Tomáš Končinský, Štěpán Altrichter
Hrají: Peter Kurth, Helena Dvořáková, Jakub Žáček, Petr Vršek, Lana Cooper, Stephan Grossmann a další

Hodnocení ČSFD.cz: 70 %
Hodnocení IMDb.com: 7/10

Fantastická čtyřka (The Fantastic Four)

Po Ant-Manovi vypouští komiksový kolos Marvel do kin další snímek. Jde o nové zpracování Fantastické čtyřky, která je českému divákovi známá především ze starší verze s Jessicou Alba. Tentokrát se ale představí v zcela nové, mladší sestavě, kterou vede Miles Teller, jehož výkon v oscarovce Whiplash okouzlil mnohé kritiky.

Doposud zveřejněné recenze ale hodnotí novou Fantastickou čtyřku velmi negativně. Režisér Josh Trank kritiku neustál a asi před týdnem na svůj twitterový účet napsal svou reakci. Oznámil, že loni v létě natočil fantastický film, který by obdržel výborné hodnocení. „Vy ho ale pravděpodobně nikdy neuvidíte,“ dodal v pravděpodobné narážce na producenty filmu, který ho pozměnili.

Akční / Fantasy / Sci-Fi
USA, 2015, 94 min
Režie: 
Josh Trank
Scénář: Simon Kinberg, Jeremy Slater, Josh Trank
Hrají: Miles Teller, Kate Mara, Michael B. Jordan, Jamie Bell, Toby Kebbell, Reg E. Cathey a další

Hodnocení ČSFD.cz: prozatím nehodnoceno
Hodnocení IMDb.com: 3,9/10

Pixely (Pixels)

Na Zem už ve světě filmu zaútočilo spoustu tvorů, strojů nebo sil. I přes to se ale tvůrcům povedlo přijít s novým nápadem. Tentokrát bude Manhattan ničit, respektive požírat obří postavička Pac-Mana, všem známá ze stejnojmenné kultovní videohry konce minulého století. Bojovat s ní bude muset komik Adam Sandler, nejlepší kamarád amerického prezidenta v podání Kevina Jamese. Absurdní.

Akční / Komedie / Sci-Fi
USA, 2015, 106 min
Režie:
 Chris Columbus
Scénář: Timothy Dowling, Tim Herlihy
Hrají: Adam Sandler, Josh Gad, Kevin James, Peter Dinklage, Sean Bean a další

Hodnocení ČSFD.cz: 56 %
Hodnocení IMDb.com: 5,5/10