POTYČKA NA FOTBALE

Sparta zvítězila nad Plzní 2:1. Foto: Česká televize
1

Úspěch ve středu slaví fotbalisté pražské Sparty, kteří porazili na domácím hřišti Viktorii Plzeň 2:1 a zvítězili tak ve finále domácího poháru Mol Cupu. Pražané navázali na sobotní obhajobu ligového titulu a poprvé od roku 2014 získali double. V 79. minutě otevřel skóre vlastním gólem obránce Západočechů Sampson Dweh, který předtím ve druhém poločase za bezbrankového stavu trefil tyč. Závěr dramatického utkání, kdy Sparta slavila úspěch, však provázely nedůstojné potyčky fanoušků obou týmů.

Viktoria dohrávala od 85. minuty bez vyloučeného Pavla Šulce, přesto v oslabení o chvíli později vyrovnal Tomáš Chorý. V první minutě nastavení ale v přesilovce rozhodl Veljko Birmančevič.

Na hřiště, kde Pražané slavili úspěch, vtrhnuli nejprve plzenští fanoušci a vydali se směrem k tribuně sparťanských fanoušků, které začali burcovat. Sparťany to však nenechalo chladnými. Vydali se na hřiště za nimi a došlo k potyčce, při níž museli zasahovat těžkooděnci a řada účastníků bitek byla zatčena. Televizní studio dokonce zasáhlo několik plastových židlí . Jedna z nich trefila i komentátora ČT Davida Kozohorského.

Sparta se představila ve finále poháru potřetí za sebou a uspěla v něm po předchozích dvou porážkách od Slovácka a Slavie. Lídr ligové tabulky ovládl MOL Cup po čtyřech letech a celkově poosmé v samostatné historii, což je nejvíce ze všech českých týmů. Plzni nevyšla odplata za porážku ve finále poháru se Spartou v roce 2014 a na svůj druhý triumf v poháru od rozdělení federace nedosáhla.