„Zázrak, že vůbec přežil.“ Českého potápěče zranil lodní šroub, když opravoval trajekt

ZRANĚNÝ POTÁPĚČ

„Zázrak, že vůbec přežil.“ Českého potápěče zranil lodní šroub, když opravoval trajekt
V novozélandském Aucklandu utrpěl tento týden vážné zranění český profesionální potápěč, který prováděl údržbu trajektu v místním přístavu. Foto: Shutterstock
1
Svět
Echo24
Sdílet:

V novozélandském Aucklandu utrpěl tento týden vážné zranění český profesionální potápěč, který prováděl údržbu trajektu v místním přístavu. Informoval o tom server New Zealand Herald, podle něhož muže vtáhl pod hladinu lodní šroub poté, co posádka zapnula motor. Úřady nehodu vyšetřují.

Manželka zraněného řekla, že podle dostupných informací muž zřejmě vylézal z vody, když ho stáhla zpět "pupeční šňůra" - hadice přivádějící pod vodu mimo jiné vzduch. "Zjevně někdo nastartoval motor a vtáhlo ho to pod hladinu. Myslím, že jeho pupeční šňůra se omotala kolem lodního šroubu," popsala. Do vody za ním skočili kolegové a vytáhli ho.

New Zealand Herald uvedl, že muž, který se komerčnímu potápění v Aucklandu věnuje už roky, utrpěl zlomeniny pěti žeber, má řezné a tržné rány a v současné době je na jednotce intenzivní péče. Ve středu podstoupil operaci a lékaři očekávají, že se zotaví. "Vzhledem k okolnostem se všichni doktoři shodují, že je zázrak, že to zvládl, protože většinou něco takového nepřežijete," řekla manželka zraněného.

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články