„Vidím jen nekroky současné vlády. Nedělá nic, jen přihlíží, co se na ni valí,“ řekl Klaus

KLAUS O VLÁDĚ

„Vidím jen nekroky současné vlády. Nedělá nic, jen přihlíží, co se na ni valí,“ řekl Klaus
Exprezident Václav Klaus. Foto: Jan Zatorsky
2
Domov
Sdílet:

Bývalý prezident Václav Klaus se nezúčastní sobotního pohřbu Karla Schwarzenberga, protože si nemyslí, že je nutné, aby na něm byl osobně přítomen. Uvedl to v rozhovoru pro Rádio Impuls. V něm rovněž odpověděl na otázky týkající se jeho zdravotního stavu a zkritizoval konsolidační balíček, který představila vláda premiéra Fialy.

„Já už jsem několikrát prožil dvouhodinové mše ve svatém Vítu, kdy bylo pod nulou a skoro se tam nedalo přežít, člověk šíleným způsobem vymrzl, tak já myslím, že tam nemusím, není důvod, abych tam chodil," řekl Klaus. Exprezident svůj vztah s bývalým ministrem zahraničí označil za korektní a přiměřený a uvedl, že rodině zemřelého poslal kondolenci.

Ohledně své nemoci Klaus prohlásil, že jeho hospitalizace, o které včera referovala některá média, je mystifikací. "Mým ošetřujícím lékařem je šéf Ústřední vojenské nemocnice, takže zpráva, že jsem tam byl léčen, byla interpretována způsobem, že jsem tam ležel, což není pravda. Myslím, že jsem v postcovidové fázi," uvedl Klaus ke svému onemocnění.

Klaus rovněž okomentoval politickou situaci v zemi a fungování Fialovy vlády. Té vytýkal zejména její pasivitu při ozdravování veřejných financí. „Já vidím nekroky současné vlády, to je podle mě hlavní věc. Kdybyste mě teď mučil, abych popsal nějaké kroky, tak to byste ze mě nevymačkal. Tahle ta vláda je opravdu pasivní, nedělá nic a jenom pasivně přihlíží tomu, co se na nás valí ze světa," řekl Klaus. Konsolidační balíček podle exprezidenta přišel pozdě a je příliš měkký na to, aby k finanční konsolidaci skutečně vedl. Vláda Andreje Babiše si podle jeho názoru vedla lépe než ta stávající.

 

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články