Česko má třetí zlatou olympijskou medaili. Získal ji kajakář Dostál

Kajakář Josef Dostál. Foto: Ministerstvo obrany
2
Domov
Echo24
Sdílet:

Kajakář Josef Dostál ovládl na olympijských hrách závod na 1000 metrů, zkompletoval svoji sbírku a vybojoval pro českou výpravu v Paříži třetí zlato. Jedenatřicetiletý reprezentant přidal nejcennější medaili ke stříbru a třem bronzům, které vybojoval na hrách v Londýně, Riu de Janeiro a Tokiu. V areálu ve Vaires-sur-Marne navázal na páteční triumf kanoisty Martina Fuksy.

Dostál postoupil do finále z třetího místa v dopoledním semifinále, kde v závěru viditelně šetřil síly. Ve finále se hned od startu držel v popředí, v polovině trati byl druhý za Portugalcem Fernandem Pimentou, 300 metrů před cílem se ale posunul do čela a první místo jistě udržel.

Za pětinásobným světovým šampionem skončil druhý Maďar Ádám Varga, třetí dojel jeho krajan a obhájce zlata z Tokia Bálint Kopasz.

Česko má z olympiády celkem čtyři medaile, z toho tři jsou zlaté. Jednu z nich získal včera rychlostní kanoista Martin Fuksa, další vybojovali tenisté Tomáš Macháč a Kateřina Siniaková. Bronz v šermu pro Česko získali kordisté Jiří Beran, Jakub Jurka, Martin Reiniš a Michal Čupr.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Souboj o nejhoršího viceprezidenta