Elon Musk: „Twitter jsem zachránil před krajní levicí. Soros nenávidí lidstvo. Zašli už příliš daleko“

MUSK, TWITTER A SOROS

Elon Musk: „Twitter jsem zachránil před krajní levicí. Soros nenávidí lidstvo. Zašli už příliš daleko“
Nejbohatší muž světa, zakladatel automobilky Tesla a vesmírné společnosti Space X Elon Musk prohlásil, že nákupem Twitteru zachránil sociální síť před krajními levičáky a miliardáře George Sorose označil za člověka, který nenávidí lidstvo. Foto: Shutterstock
1
Svět
Sdílet:

Nejbohatší muž světa, zakladatel automobilky Tesla a vesmírné společnosti Space X Elon Musk prohlásil, že nákupem Twitteru zachránil sociální síť před krajními levičáky a miliardáře George Sorose označil za člověka, který nenávidí lidstvo. "George Soros od základu nenávidí lidstvo a podkopává struktury civilizace," prohlásil Musk v populárním podcastu Joe Rogan Experience. V rozhovoru s nejslavnějším podcasterem světa se Musk rozpovídal také o budoucnosti Twitteru, Joe Bidenovi nebo o "myšlenkovém viru" krajních levičáků. "Zašli už příliš daleko. Pokud si začnete myslet, že lidstvo je špatné, tak přirozeně dojdete k tomu, že by lidé měli vymřít," uvedl Musk a varoval, že extrémní ekologisté by neměli problém s využitím umělé inteligence k vyhubení lidstva.

Majitel sociální sítě X, která se dříve jmenovala Twitter, v téměř tříhodinovém podcastu uvedl, že George Soros "podkopává strukturu civilizace a od základu nenávidí lidstvo." Musk kritizoval Sorosovu finanční podporu progresivních organizací a levicových politiků, doplňuje zpravodajský portál Fox News.

"Podle mého názoru zásadně nenávidí lidstvo. Dělá věci, které podkopávají strukturu civilizace," domnívá se Musk a dodává, že Soros skrze své peníze ovlivňuje kromě "velké politiky" také tu komunální, kde si "kupuje" státní, okresní a městské prokurátory. "Soros si uvědomil, že vlastně nemusíte měnit zákony. Stačí změnit způsob jejich prosazování."

Musk také uvedl, že Twitter koupil kvůli tomu, aby ho neovládla krajní levice, která společnost "rozkládala." Město, kde Twitter sídlí, popsal jako místo zdevastované kriminalitou, drogovou závislostí a bezdomovectvím, které připomíná "zombie apokalypsu." Kromě toho, že Musk údajně nevyhodil jediného krajního levičáka z Twitteru, tak propaguje svobodu a pluralitu názorů. Odmítá jakoukoliv diskriminaci a cenzuru, ale zároveň varuje před levicovým a progresivistickým "myšlenkovým virem."

"To, co k tomu vedlo, že se ze San Francisca stalo tohle, tak to je filozofie krajních levičáků, kteří své myšlenky šířili právě skrze Twitter," dodal. "Chci říct, že to bude znít poněkud melodramaticky, ale obával jsem se, že to má korozivní vliv na civilizaci," řekl. "I když si myslím, že San Francisco je krásné město a měli bychom opravdu tvrdě bojovat za to, abychom ho napravili, tak když se projdete po centru, přímo v blízkosti sídla Twitteru, tak je to zombie apokalypsa. Je to drsné," konstatoval nejbohatší člověk světa.

Podle Muska dostali levičáci do rukou "zbraň informačních technologií," která šíří "myšlenkový virus" do celého světa. "Výsledek toho myšlenkového viru je jasný - stačí se projít centrem San Francisca. Je to konec civilizace," tvrdí Musk. Miliardář "myšlenkový virus" přirovnal ke "kultu smrti" či k aktivistickému hnutí Extinction, které prosazuje dobrovolné vyhynutí lidstva.

"Pokud dovedete environmentalismus do extrému, tak začnete lidstvo považovat za mor na zemském povrchu. Jako plíseň nebo něco takového," řekl Musk. "Zašli už příliš daleko. Pokud si začnete myslet, že lidstvo je špatné, tak přirozeně dojdete k tomu, že by lidé měli vymřít."

Podle Muska by podobní extrémní eko-aktivisté neměli problém s využitím umělé inteligence k vyhubení lidstva. "Oni si nebudou myslet, že je to špatné," uzavírá Musk rozhovor s podcasterem Joem Roganem.

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články