Úředník utopil mobil. Nechal proto vypustit nádrž s dvěma miliony litry vody

PLÝTVÁNÍ VODOU V INDII

Úředník utopil mobil. Nechal proto vypustit nádrž s dvěma miliony litry vody
Jeden úředník v Indii nechal vypustit obrovskou vodní nádrž, aby našel telefon, který do ní upustil, když si pořizoval selfie. Pracovník hygienické stanice tvrdil, že v přístroji jsou citlivé vládní dokumenty, ale když se po vypumpování dvou milionů litrů vody telefon našel, už nefungoval. Ilustrační foto. Foto: Shutterstock
1
Svět
Sdílet:

Jeden úředník v Indii nechal vypustit obrovskou vodní nádrž, aby našel telefon, který do ní upustil, když si pořizoval selfie. Pracovník hygienické stanice tvrdil, že v přístroji jsou citlivé vládní dokumenty, ale když se po vypumpování dvou milionů litrů vody telefon našel, už nefungoval. Nadřízení ho po obvinění ze zneužití pravomoci dočasně zbavili funkce, napsal server BBC.

Potravinářský inspektor Rameš Višvas řešil svou nehodu s potopeným telefonem krajně neobvykle. Nejprve k nádrži Kherkatta ve státě Čhattísgarh povolal potápěče a když se jim nepodařilo přístroj najít, dal příkaz k vypuštění vodního díla. Nechal tam přivézt čerpadla, která pak několik dní odváděla vodu do blízkých vodních kanálů. Celkem tak z nádrže odčerpal dva miliony litrů vody, které by stačily na zavlažení 600 hektarů polí.

Nakonec jeho snažení po stížnostech zastavil úřad pro vodní zdroje. „Byl zbaven funkce, dokud neskončí vyšetřování. Voda je cenný zdroj a nesmí se s ní takto plýtvat,“ uvedla zástupkyně okresu Kanker Prijanka Šuklaová.

Višvaš ale odmítá, že by zneužil svého postavení, a uvedl, že voda, kterou nechal vypustit, byla z přepadové části přehrady a byla tedy podle něj v „nepoužitelném stavu“.

Za své počínání sklidil kritiku například od místopředsedy indické opoziční strany BJP. „V době, kdy jsou lidé v parném létě závislí na cisternách, které jim dodávají vodu, tento úředník vypustil dva miliony litrů vody, které mohly být použity k zavlažování 1 500 akrů půdy,“ napsal místopředseda na twitteru.

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články