Hejtman za ANO Vondrák nebude volit Babiše prezidentem

VOLBA PREZIDENTA

Hejtman za ANO Vondrák nebude volit Babiše prezidentem
Ivo Vondrák v poslanecké kanceláři v Praze. Foto: Alexandra U22
2
Domov

Hejtman Moravskoslezského kraje za ANO Ivo Vondrák nebude v prezidentských volbách volit šéfa svého hnutí Andreje Babiše. Místopředseda ANO to řekl v pondělním pořadu Ptám se já serveru Seznam Zprávy.

„Andreje Babiše volit v prezidentských volbách nebudu. Doba chce někoho, kdo bude příkopy zahlazovat, a ty jsou velmi hluboké. Neříkám, že někdo další z kandidátů toho bude schopen, ale myslím, že to není funkce pro Andreje Babiše,“ domnívá se hejtman Vondrák. Situace podle něj bude vyžadovat „výrazně větší noblesu a toleranci k tomu, co říkají ostatní“.

„Minule jsem také hlas nedal panu Zemanovi, ale panu Drahošovi, ač ne s velkou euforií. Letos pro mě bude asi nejschůdnější člověk, který byl oceněn i ze strany Moravskoslezského kraje za to, co udělal pro obranu České republiky,“ naznačil Vondrák.

Na otázku za jeho volbou je generál Petr Pavel, následně odpověděl kladně. „Ano, připadá mi jako člověk, který se dokáže přesně vyjadřovat, má temnou část minulosti, ale nemůžu také říct, že jsem naprosto čistý člověk. Kdo nežil v té době, neví, jaké to bylo. Vnímám to zatím takto. Klidně ale mohu být jediný z hnutí ANO, kdo takhle bude volit,“ řekl Ivo Vondrák.

Babišovu kampaň ale Ivo Vondrák vnímá jako velmi pozitivní. Lidé si podle něj musí udělat názor sami.