Nejznámější česká farářka přiznala, že žije se ženou

COMING OUT FARÁŘKY

Nejznámější česká farářka přiznala, že žije se ženou
Husitská farářka Martina Viktorie Kopecká, která je známá veřejnosti tím, že se zúčastnila taneční soutěže StarDance, se přiznala, že žije se ženou. Foto: Česká televize
1
Domov
Echo24
Sdílet:

Husitská farářka Martina Viktorie Kopecká, která je známá veřejnosti tím, že se zúčastnila taneční soutěže StarDance, se přiznala, že žije se ženou. Uvedla to v rozhovoru pro server Novinky.cz. Kopecká uvedla, že počítá i s tím, že by kvůli tomu musela ve své službě skončit.

Co Kopeckou vedlo k tomu, že veřejně mluví o své sexuální orientaci? „K zásadním patří rozhodnutí již nepředstírat, nelhat, touha žít v pravdě. Samozřejmě jsem se i zamýšlela nad tím, jak může být vše bolestivé, jaké přijdou následky, reakce. Řešila jsem také otázky: Proč bych zrovna já měla dělat coming out? Co je komu do mého soukromí? Ale pak jsem si vzpomněla na některé mladé farníky, na jejich úzkost, s níž přicházejí, protože je jejich blízcí odmítají přijmout třeba kvůli vztahové orientaci. Kdyby tedy má upřímnost měla pomoci byť jedinému z nich, má smysl vyprávět svůj příběh,“ uvedla Kopecká v rozhovoru pro Novinky.

Farářka uvedla, že počítá i s variantou, že by musela odejít z farní služby. „Na druhou stranu, můj nadřízený, pan biskup, o mém „tajemství“ ví už asi deset let. Vážím si toho, že mu mohu důvěřovat a tato důvěra trvá. Dál jsem byla ve službě v pražském kostele svatého Mikuláše na Staroměstském náměstí… Může se stát, že na základě reakce věřících budeme muset můj služební život řešit. Církve si vážím jako svého duchovního domova,“ soudí Kopecká, která v minulých dnech poslala zprávy o své sexuální orientaci svým nadřízeným i nejbližší farníkům. „Nedělalo se mi to lehce,“ uvádí farářka s tím, že jí přicházejí pozitivní reakce, které ji podporují.

 

Sdílet:

domov
×

Podobné články