„Změna pohlaví byla chyba.“ Daniel chce být zpátky mužem a viní doktory

BEST OF ECHO 2023

„Změna pohlaví byla chyba.“ Daniel chce být zpátky mužem a viní doktory
Daniel Black je jedním z těch, kdo upozorňují na negativa, o kterých se v dnešní době plné transgenderového trendu mlčí. Foto: Michal Čížek
1
Domov
Alžběta Bublanová
Sdílet:

Daniel Black (23) z Havířova před šesti lety přesvědčoval komisi odborníků o tom, že je žena. Přesvědčil. V osmnácti letech prošel operativní změnou pohlaví. V červnu bude muset komisi přesvědčit znovu. Tentokrát o tom, že je muž. Uvědomil si totiž, že ženou není, nikdy nebyl a nikdy už být nechce. Někde se v celém tom kolečku zdravotních vyšetření stala chyba.

Daniel je jeden z těch, u nichž se takto zásadní, nevratná operace neměla uskutečnit. Řešit měl totiž úplně něco jiného. „Až později mně byla diagnostikována hraniční porucha osobnosti, deprese, úzkosti,“ vyjmenovává.

Příběh Daniela, který až teď pochopil svoje problémy, se začal odvíjet už na základní škole, kdy si jeho spolužáci nemohli nevšimnout jeho jemných rysů. Jak sám říká, vždy byl feminní typ. „Začali mě šikanovat a nadávat do gayů a já to přijal, myslel jsem si, že fakt jsem,“ začíná vyprávět Daniel, který vyrůstal v jehovistické rodině. „Hříchem byl nejen sex, ale i onanie, navíc mi příbuzní říkali, že mužské tělo je odporné. A tak jsem ho nenáviděl,“ doplňuje.

V sedmnácti letech zamířil za sexuoložkou do Prahy. „Už po půlhodině mi řekla, že jsem jasný příklad,“ říká. Sexuoložku Hanu Fifkovou a celý tým odborníků, kteří mu dali zelenou ke změně pohlaví, nyní veřejně odsuzuje. Zazlívá jim, že měli jeho problémům lépe porozumět. I když jim to poněkud usnadnil. Co měla či mohla sexuoložka udělat jinak, když k ní přišel v ženských šatech, s tím, že nenávidí své tělo, zejména své mužské genitálie, a je rozhodnut své štěstí najít v ženské podobě? Už tolik lidí před ním přece svou novou identitu takto našlo.

Mladý muž, který ještě před několika lety viděl spásu ve změně pohlaví, se dnes přidal na druhou stranu a pije krev zejména zastáncům transgenderového hnutí svým tvrzením, že změna genderu je nesmysl. Nechápe, že jej doktoři operovali jen na základě jen jeho tvrzení a neodhalili pravou příčinu.

„Jako kdybyste přišli k doktorovi, že chcete vyoperovat žlučník, protože vás bolí břicho, tak přece ten odborník musí rozpoznat, zda je to opravdu třeba,“ oponuje Daniel a stojí za tím, že u něho byla provedena chybná diagnóza.

Celý text najdete ve speciálu Best of Echo 2023. Koupit si jej můžete za 149 korun zde.

V Edici Echo právě vyšla kniha Když se z Harryho stala Sally, která je kritická k moderním transgenderovým právům a některým způsobům léčby genderové dysforie. Politický filozof Ryan T. Anderson se v ní zaměřuje na kulturní a politické debaty kolem transgenderové identity. Koupit si ji můžete zde. Knihu jsme začali rozesílat 18. 12. 2023. Osobní vyzvednutí je možné na adrese redakce.

 

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články