Genderové šílenství kolem vagíny. Zdravotnický portál ji přejmenoval na „přední díru“

Diskriminace?

Genderové šílenství kolem vagíny. Zdravotnický portál ji přejmenoval na „přední díru“NOVÉ
Panorama

nel Echo24

Zatímco v řadě evropských zemích se třeba řeší přechylování jmen a funkcí do ženské podoby, v Kalifornii jsou s genderovou tematikou o několik mílových kroků dále. Informační portál poskytující zdravotnické informace Healthline „zrušil“ slovo vagína a nahradil označení ženského pohlavního orgánu „přední dírou“. Uvádí to v poslední příručce pro bezpečnou sexuální aktivitu LGBT komunity.

Podle společnosti Healthline je myšlenka, že penis je výhradně mužská část a vagína ženská část těla, nepřesná. „Pro čtenáře jsme vybrali alternativní označení jejich genitálií. Transexuální muž může použít označení přední díra místo vagíny. Transexuální žena zase může říct ženský penis místo penisu,“ píše server.

Na celém webu je upřednostňován i pojem „část“, který je neutrální a také nikoho nediskriminuje. Healthline si od nového označení slibuje, že lidé budou moci více diskutovat o bezpečném sexu a prevenci pohlavně přenosných chorob.

Společnost kvůli bouřlivým reakcím později napsala článek, ve kterém vysvětlila, že jí nejde o úplné nahrazení slova vagína, ale o alternativní název pro transsexuální komunitu. „Přední díra je jedním z termínů pro genitálie, které používáme pro speciálně určené členy trans komunity, kteří se s ní identifikují,“ uvádí na serveru Healthline. Kromě toho společnost uvedla další instituce, které termín „přední díra“ rovněž používají. Jde například o společnosti Fenway Health nebo americký Státní zdravotní ústav.     

Společnost Healthline byla založena v roce 2006 se sídlem v San Francisku. Kromě vlastního portálu healthline.com poskytuje obsah zaměřený na zdravotnická témata dalším čtyřiceti internetovým stránkám. 

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Maďarská vláda ruší obor genderová studia