1 filmový turismus

Thajsko na čas uzavře slavnou pláž Maya Bay. Turisté ničí korálové útesy

, NOVÉ

Témata:

Asi nejslavnější thajská pláž Maya Bay na ostrově Koh Phi Phi Leh, která se proslavila i díky slavnému filmu „The Beach“ s Leonardem DiCapriem, bude z důvodu ochrany přírody od června uzavřena pro turisty. Uzavření pláže na část sezóny má pomoci k obnově poškozených korálových útesů, informuje Guardian.

Jedná se o jednu z nejslavnějších pláží na světě, především díky filmu Dannyho Boylea je často označována jednoduše jako „pláž“. Během letošního léta bude Maya Bay na thajském ostrově Koh Phi Phi Leh turistům uzavřena. Nepřístupná bude od června do září, tedy během slabšího období sezóny. Úřady se tím pokusí zvrátit desetiletí škod způsobených mořskému prostředí.

Pláž navštíví denně až 5000 turistů. Hodně z cestovního ruchu bylo podníceno filmem „The Beach“ z roku 2000, ve kterém zářil Leonardo DiCaprio. Je to film, který ironicky vypráví příběh batůžkáře o hledání dokonalého, nedotčeného.

Téměř 80% korálových útesů v Thajsku bylo zničeno. Hlavními příčinami jsou hotely na pláži, lodní kotvy a plastové odpadky. Thajské úřady navíc mají příležitost poučit se z vývoje evropských turistických center, kde jde dostatečně vidět, co s nimi udělalo 40 let intenzivního turistického ruchu. 

Odborníci uzavření pláže vítají, přesto upozorňují, že krátkodobá uzavírka problém dlouhodobě nevyřeší. Soudí, že pokud si chce Thajsko zachovat své přírodní bohatství, je potřeba radikálně omezit počet turistů v oblasti. Sami turisté jsou často zklamáni z nepříjemného přeplnění pláže.

Čtěte také: Grónsko vzdává boj o domov Santa Clause. „Neudržíme krok s finským cirkusem“

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.