„Ženy mají vagíny.“ Kvůli svému názoru možná studentka nedokončí studium práv

SVOBODA PROJEVU NA UNIVERZITĚ

„Ženy mají vagíny.“ Kvůli svému názoru možná studentka nedokončí studium práv
Univerzita Abertay v Dundee vede řízení proti své studentce, která trvá na tom, že ženy mají vagíny. Snímek z Wikimedia commons, Ydam. Foto: Univerzita Abertay
1
Svět
Echo24
Sdílet:

Británie za vlády konzervativců. 29letá studentka práv na Abertay University ve skotském Dundee si dovolila ve škole říci, že ženy se narodily s ženskými genitáliemi a rozdíl ve fyzické síle mezi muži a ženami je skutečností. Nyní za to čelí disciplinárnímu řízení ze strany své univerzity a obává se, zda dokončí studium. Píší o tom Daily Mail nebo francouzský server Boulevard Volatire. či deník The Times.

29letá Lisa Keoghová, sama už matka dvou dětí, která je v předposledním ročníku studia práv na Univerzitě Abertay v Dundee, je terčem vyšetřování ze strany vedení školy kvůli svým komentářům, které se nelíbí jejím spolužákům.

Událost se odehrála na počátku května, během video semináře ohledně feminismu, pohlaví a práva. Studentka, která má za sebou už dva porody, si vzpomněla na to, co se některým zdá zjevné, ale řada ostatních to stále více zpochybňuje, totiž, že ženy mají vagíny. Jinak řečeno, ty osoby, které je nemají, nejsou v biologickém smyslu ženy. Vyslovila se také proti tomu, aby transsexuálové ve sportu soutěžili mezi ženami. To ale očividně vykolejilo mnohé další studenty a tak Keoghová nyní čelí řízení kvůli svým „urážlivým“ a „diskriminačním“ komentářům.

Deníku The Times řekla, že když se dozvěděla o svém vyšetřování, myslela si, že to je vtip. „Myslela jsem, že neexistuje způsob, jak by mě univerzita stíhala za uplatnění mého zákonného práva na svobodu projevu,“ uvedla. Abertay University (dříve University of Abertay Dundee) je jednou ze dvou veřejných vysokých škol ve 150 tisícovém Dundee na východě Skotska.

 

 

 

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články