Trumpův zdravotní stav je velmi dobrý. Měl by ale zhubnout nějaké to kilo a cvičit

Trumpův zdravotní stav je velmi dobrý. Měl by ale zhubnout nějaké to kilo a cvičit 1
Svět

Echo24

Americký prezident Donald Trump je ve velmi dobrém zdravotním stavu. Po páteční čtyřhodinové zdravotní prohlídce prezidenta ve vojenské nemocnici Waltera Reeda na předměstí Washingtonu to oznámil lékař Bílého domu Sean Conley.

"Lékařská zpráva a doporučení se ještě dokončují, ale již nyní mohu s radostí oznámit, že prezident Spojených států se těší velmi dobrému zdraví. Předpokládám, že to tak zůstane po dobu jeho prezidentství i dále," uvedl v prohlášení Conley.

Dvaasedmdesátiletý prezident je abstinent a nekuřák. I loni v lednu byl Trumpův zdravotní stav hodnocen jako vynikající, prezident ale zároveň dostal doporučení, aby jedl méně tučnou stravu a začal cvičit. Jeho tehdejší lékař Ronny Jackson uvedl, že šéf Bílého domu váží přes 108 kilogramů a měl by pár kilogramů shodit.

Ačkoli pro prezidenty nejsou takovéto kontroly povinné, pravidelně je podstupují a po prohlídkách zveřejňují lékařské zprávy s konstatováním, že jsou pro výkon funkce způsobilí.

Trump podle svého lékaře loni uspěl i v kognitivním testu, který měří poznávací funkce jako paměť, koncentraci, pozornost, řečové funkce, rychlost myšlení a schopnost pochopení informací. O podstoupení testu prý tehdy požádal sám prezident. Absolvoval ho v době, kdy vyšla kniha novináře Michaela Wolffa s názvem Ohnivá zloba: Uvnitř Trumpova Bílého domu, která zpochybňuje prezidentovy schopnosti a duševní zdraví.

Conley letos ve funkci hlavního lékaře Bílého domu vystřídal kontroverzního Ronnyho Jacksona, který byl osobním lékařem i Trumpových předchůdců demokrata Baracka Obamy a republikána George Bushe mladšího. Jackson je obviňován z řady přehmatů či přímo z porušení zákona, mimo jiné z opakovaného řízení v opilosti či svévolného předepisování opiátů. Jackson se proti těmto obviněním opakovaně ohradil.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: USA budou dále bojovat proti Islámskému státu. Stažení ze Sýrie je taktické rozhodnutí

Petříček bude lobbovat v USA za přijetí Babiše a Zemana v Bílém domě