Facebook smazal aktivistovi Robinsonovi facebookové účty i Instagram

Účty Tommyho Robinsona

Facebook smazal aktivistovi Robinsonovi facebookové účty i InstagramAKTUALIZOVÁNO
Tommy Robinson Foto:

Foto: Shutterstock

Svět

vt Echo24

Facebook smazal britskému aktivistovi Tommymu Robinsonovi osobní profil, veřejnou stránku i instagramový účet. Důvodem údajně bylo opakované porušování podmínek používání sociální sítě, jmenovitě z podněcování k násilí, uvedl mluvčí Facebooku. Do úterního smazání měl Robinson přes milion fanoušků na facebookové stránce, píše Daily Mail.

Za rozhodnutím smazat Robinsonovi účet si Facebook stojí. „Opakovaně porušoval pravidla a volal po násilí mířeném na muslimy,“ řekl mluvčí společnosti serveru Independent. „Svá rozhodnutí nebereme na lehkou váhu, ale jednotlivci či organizace, které útočí na ostatní za to, čím jsou, nemají na Facebooku či Instagramu co dělat,“ dodal.

Jméno Tommyho Robinsona se dostalo do povědomí veřejnosti zejména v souvislosti s případem pákistánského gangu, jehož členy v Británii odsoudili za znásilňování a sexuální zneužívání nezletilých dívek. Robinson byl vloni zatčen před budovou soudu v anglickém Leedsu, když pořizoval videozáznamy o procesu, čímž porušil nařízené informační embargo. Následně byl odsouzen ke 13 měsícům vězení, Robinson však vloni v srpnu uspěl s odvoláním.

Nejde o jeho první konflikt se zákonem. V roce 2017 byl odsouzen za pohrdání soudem, když si v soudní síni natáčel aktéry přelíčení v případu znásilnění 16leté dívky. Byl potrestán odnětím svobody na tří měsíce s podmíněným odkladem rok a půl. Také má na svém kontě odsouzení za výtržnictví či přechovávání drog.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Otevírá se cesta k odložení brexitu. Mayová míří za poslanci

Obrněným vlakem do Vietnamu. Kim Čong-un musel kvůli špatným kolejím přesednout do auta