1 PÁKISTÁNSKÝ GANG

Gang znásilňovačů, kvůli kterým odsoudili Tommyho Robinsona, jde na 221 let za mříže

NOVÉ

Témata: , , ,

Britská justice poslala do vězení dvacet mužů, které usvědčila ze znásilňování a sexuálního zneužívání patnácti dívek ve věku 11 až 17 let. Muži ze severní Anglie byli odsouzeni v několika různých procesech během tohoto roku, soud zrušil embargo, které na informování o jejich případu uvalil, uvedla agentura Reuters. Případ vyvolal pozornost i proto, že kvůli porušení embarga čelí obžalobě britský protiislámský aktivista Tommy Robinson.

Vůdcem organizované skupiny mužů převážně pákistánského původu, která působila v severoanglickém Huddersfiledu a okolí, byl podle soudu 35letý Amere Singh Dhaliwal. Soud jej shledal vinným z dvaadvaceti případů znásilnění a poslal jej na 18 let do vězení. Podle listu The Guardian mu soudce při vynesení rozsudku řekl, že to, jak zacházel s dívkami, bylo „nelidské“.

Celkem byla dvacítka mužů usvědčena ze 120 sexuálních trestných činů, kterých se dopustili v letech 2004 až 2011. „Muži někdy používali hrozby a násilí a svým obětem cpali alkohol a drogy,“ řekl prokurátor Michael Quinn. „Tito muži se starali jen sami o sebe a dívky vnímali jako předměty, které mohou používat a zneužívat po své vůli,“ dodal.

Dívky, které pocházely z chudých poměrů, členové gangu zneužívali na parkovištích, v hotelech či v přírodě. Muži vystupovali pod přezdívkami jako Drákula či Bestie. Podle britských médií někteří z nich používali při styku s dívkami místo kondomů plastové sáčky. Několik děvčat následně otěhotnělo.

Soud umožnil médiím o případu informovat, neboť částečně zrušil informační embargo, které na případ uvalil v listopadu loňského roku ve snaze ochránit oběti. Embargo letos v květnu porušil britský nacionalista a protiislámský aktivista Tommy Robinson, který byl kvůli pořizování videozáznamu z jednoho z procesů zatčen. Za pohrdání soudem byl Robinson odsouzen k 13 měsícům odnětí svobody, odvolací soud ale později tento rozsudek zrušil a nařídil nové líčení.

Británií v posledních letech otřáslo několik případů sexuálního zneužívání dětí a mladistvých. Oběťmi organizovaných skupin, jejichž členové měly podle agentury AP většinou pákistánský původ, se staly stovky dětí. Podle agentury Reuters britské úřady v minulém roce registrovaly nejméně 550 dětí, které se staly oběťmi obchodování s lidmi. Zhruba dvě třetiny z nich měly britské občanství.


Čtěte dále: Překotná, nejasná brexitovština. Merkelová projevu Mayové v Bruselu nerozuměla

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.