Policie nebude dál řešit slova Paroubkové o nelegálních příjmech expremiéra

Výroky Petry Paroubkové

Policie nebude dál řešit slova Paroubkové o nelegálních příjmech expremiéraNOVÉ
Expremiér Jiří Paroubek se svou bývalou ženou Foto:

Foto: Jan Zatorsky

Domov

Policie se nebude dál zabývat prohlášením Petry Paroubkové o údajných nelegálních příjmech jejího manžela, expremiéra Jiřího Paroubka, s níž se rozvádí a soudí o výživné na dceru. Informoval o tom ve čtvrtek Radiožurnál. Paroubková tvrdila, že má důkazy pro to, že její manžel měl nelegální milionové příjmy. Policie to prověřovala, ale trestní řízení nezahájila.

„Nebyla nalezena taková indicie, na jejímž základě by bylo důvodné vedení trestního řízení,“ řekl Radiožurnálu náměstek obvodní státní zástupkyně pro Prahu 5 Martin Černý. Policisté podle něj při prověřování vycházeli z publicistických pořadů, které byly k případu odvysílány, z interních databází policie i veřejných informací státní správy.

Paroubková o milionových příjmech, které nechodily přes bankovní účet, mluvila v rozhovoru pro Seznam Zprávy letos v srpnu. Jako důkazy prý měla nahrávky i předvolební deník z roku 2014. Paroubek tehdy ČTK řekl, že se jeho manželka takto snaží ovlivnit říjnové volby, v nichž bývalý předseda vlády a ČSSD neúspěšně usiloval o křeslo senátora jako nezávislý kandidát v Ostravě. Uvedl tehdy, že měl doma v trezoru 3,5 milionu korun v amerických dolarech, které mu na společné podnikání půjčil podnikatel Petr Michek; peníze ale prý ze sejfu, k němuž měla přístup i jeho manželka, zmizely.

Bývalý předseda ČSSD převzal funkci premiéra po Stanislavu Grossovi v dubnu 2005, zůstal v ní zhruba rok a půl. Od června 2006 do srpna 2013 byl poslancem. Se svou někdejší překladatelkou Petrou se oženil v listopadu 2007, mají osmiletou dceru Margaritu.

Čtěte také:Paroubek vysvětloval miliony v trezoru a jejich zmizení. Nepřímo obvinil manželku