Moskva se zlobí. Nevpuštění člena delegace do ČR nebude bez odezvy, vzkazuje

Delegace ruského ministra

Moskva se zlobí. Nevpuštění člena delegace do ČR nebude bez odezvy, vzkazujeAKTUALIZOVÁNO
Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová Foto:

Foto: MID

Domov

Echo24

Moskva považuje za neopodstatněné rozhodnutí českých úřadů nevpustit do země jednoho z členů delegace ruského ministra průmyslu a obchodu Denise Manturova, který tento týden navštívil ČR. Uvedla to ve čtrvtek mluvčí ruského ministra zahraničí Marija Zacharovová, podle níž rozhodnutí nezůstane bez odezvy. České ministerstvo zahraničí ponechalo výroky bez komentáře.

„Incident považujeme za neslýchaný příklad nepřívětivého počínání české strany, která tak demonstrovala pohrdání základními normami diplomatické slušnosti. Podobné konfrontační výpady samozřejmě nezůstanou bez adekvátní reakce z naší strany,“ prohlásila ve čtvrtek Zacharovová.

„Vyjádření mluvčí ruského ministerstva zahraničí jsme zaznamenali a ponecháváme jej bez komentáře,“ napsalo v reakci pro ČTK české ministerstvo.

„Je politováníhodné, že ve snaze zavděčit se protiruským silám v zemi i za jejími hranicemi se v Praze stále častěji používají proti ruským diplomatům provokační postupy z arzenálu vízových válek,“ dodala ve čtvrtek mluvčí ruské diplomacie Zacharovová.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: FOTOGALERIE: Babiš v USA navštívil CIA, jedná o byznysu a chystá se na Trumpa

Policie zasahuje ve firmě Kapsch a u Faltýnka, zadržela šéfa ÚOHS Rafaje