1 SOUSEDSKÝ SPOR o studnu

„Byl to samotář a podivín.“ Starostka popsala muže, který zastřelil místostarostu

, NOVÉ

Témata: , , ,

Byl to samotář a podivín, řekla starostka Dražůvek na Hodonínsku Klára Čudrnáková o jednom z obyvatel, který v pátek zastřelil místostarostu a pak zřejmě spáchal sebevraždu. Útočník se u sebe v domě po střelbě zabarikádoval, zásahová jednotka, která dovnitř vnikla, ho pak našla mrtvého.

Policisté okolnosti tragédie dál vyšetřují, je za ní ale asi sousedský spor o studnu. Místostarosta byl na místě jako asistence policie, která přijela spor řešit.

„To byl určitě zkrat u toho člověka. Byl vždycky podivín. Ale tohle nikdo nemohl tušit, taková reakce. Pan místostarosta se k tomu dostal jenom tím, že dělal doprovod policie u zásahu. Když se snažili k němu dobouchat, tak nikdo určitě nepředpokládal, že se bude střílet, protože jinak by s sebou nikoho nebrala,“ řekla starostka.

Policisté na místě řešili sousedský spor, mužem, který následně střílel, byl podle policie dosud bezúhonný občan. Nevlastnil legálně drženou střelnou zbraň. Během výzvy před vstupem do domu zazněl podle policie bez varování výstřel, který smrtelně zranil místostarostu. „Svým zraněním bohužel přes okamžitě poskytnutou pomoc podlehl,“ uvedl na policejním webu mluvčí Pavel Šváb.

Starostka řekla, že střelec byl z rodiny, pro kterou místostarosta a jeho rodina v minulosti udělali hodně dobrého. „Pomáhali jim. Je to nepochopitelné,“ řekla Čudrnáková. Zopakovala, že šlo o samotářského podivína. „Kdybych ho potkala na ulici, nebudu vědět, kdo to je. Protože on tam byl zalezlý. Nevěděli jsme ani, z čeho žije. Dřív žil s maminkou, ale ta se kvůli zdravotnímu stavu odstěhovala do domu s pečovatelskou službou. Byl tam sám,“ uvedla starostka.

V pátek byla v Ostravě na sněmu Svazu měst a obcí. „Kdybych nebyla v Ostravě, šla bych tam já. Byla by to moje povinnost,“ řekla Čudrnáková.

Podle informací policie se místostarosta ráno zúčastnil jako svědek policejní akce. Policisté zřejmě na místo přijeli kvůli podanému trestnímu oznámení, muž ale na místostarostu vystřelil. Útočníkův soused, který trestní oznámení podal, v médiích uvedl, že mu dotyčný vyhrožoval. Ve sporu šlo podle něj o vodu ve studni.


Čtěte dále: Bezohlednou jízdu řidiče v protisměru na Jižní spojce zastavily až výstřely policie

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,