Bezohlednou jízdu řidiče v protisměru na Jižní spojce zastavily až výstřely policie

Střelba na Jižní spojce

Bezohlednou jízdu řidiče v protisměru na Jižní spojce zastavily až výstřely policieNOVÉ
Domov

Echo24

Řidiče, který jel ve čtvrtek odpoledne v protisměru po Jižní spojce v Praze v odcizeném mercedesu, zastavily až policejní výstřely. Čtyřiatřicetiletý muž, po kterém policie pátrala a má zákaz řízení, při bezohledné jízdě naboural několik aut. Jedno z poškozených vozidel převáželo pacienta, přivolaní záchranáři ho z preventivních důvodů převezli do nemocnice.

Ošetření si vyžádal i dopadený řidič, údajně utrpěl v souvislosti s nehodou zranění hlavy. Na policejním webu o tom informovala mluvčí policie Andrea Zoulová.

„Krátce po 16:00 došlo na Jižní spojce před přemostěním s ulicí 5. května k policejnímu zákroku, kdy se zasahující policisté snažili všemi dostupnými prostředky zabránit v další jízdě řidiči mercedesu jedoucímu v protisměru,“ uvedla mluvčí. Řidič podle ní opakované výzvy nerespektoval, a tak policisté použili služební zbraň a další donucovací prostředky a vozidlo zastavili, doplnila. V odpolední špičce způsobil zásah značné dopravní komplikace.

Řidič je navíc policí hledaný a má dvakrát vyslovený zákaz řízení motorových vozidel. Dechovou zkoušku na alkohol i test na omamné a psychotropní látky na místě odmítl. „Stěžejní pro další vyšetřování tak bude následný odběr krve spojený s lékařským vyšetřením v nemocnici,“ dodala Zoulová.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

ČTĚTE TAKÉ: Šestiletá dívka spadla z lanovky a utrpěla těžká zranění. Obvinili její babičku