2 Výbuch přes americkou ambasádou

Exploze před americkou ambasádou. Výbušninu měl u sebe 26letý muž

, , AKTUALIZUJEME

Témata: , , ,

Před americkou ambasádou v Pekingu došlo k výbuchu, informuje agentura AP. Podle čínské policie explodovalo malé výbušné zařízení, které měl u sebe 26letý muž. Ten byl při incidentu zraněn. Fotografie z místa incidentu ukazuje velký oblak kouře a policejní vozidla obklopující budovu ambasády.

Podle policie se podezřelý, pocházející z čínské autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko, pokusil odpálit malou, podomácku vyrobenou výbušninu. Utrpěl přitom zranění ruky, nikdo jiný k úhoně nepřišel.

Muž zřejmě výbušninu vyrobil ze zábavní pyrotechniky, dodala čínská policie. Motiv jeho činu zatím není známý. Americká ambasáda ve svém prohlášení explozi potvrdila, výbušninu přitom označila za bombu.

Před vydáním policejního prohlášení informoval čínský list Global Times, že policie u ambasády zadržela ženu, která se polila hořlavinou. Deník nicméně upozornil, že není známo, zda spolu oba incidenty souvisejí.

Mezi Čínou a USA v současné době panuje obchodní válka kvůli zvýšení cel na čínské zboží, které začalo platit v pátek. I tak ale Amerika zůstává vyhledávanou turistickou destinací. Stejně tak se do USA stěhuje řada Číňanů jak za prací, tak za vzděláním.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

USA rozpoutaly největší obchodní válku v dějinách, uvedla Čína a „zahájila protiútok“

Čína výrazně snížila cla na auta a spotřební zboží

, ,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.