1 Vojtěchovo členství v ODS

ODS zrušila členství ve straně Adamu Vojtěchovi. „Zbytečně teatrální,“ píše ministr

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: , , , ,

Výkonná rada ODS zrušila členství ve straně ministru zdravotnictví Adamu Vojtěchovi. Jako důvod uvádí současnou spolupráci hnutí ANO, za které je ve vládě premiéra Andreje Babiše, s KSČM. Současný ministr zdravotnictví byl na podzim zvolen do Poslanecké sněmovny právě za hnutí ANO coby nestraník, čímž mu mělo členství v ODS automaticky skončit. To se však nestalo. Vojtěch nynější krok ODS označuje za „laciný způsob vzbudit pozornost“.

„Adam Vojtěch byl členem ODS od roku 2012 v Praze. Od roku 2014 měl členství pozastavené,“ napsala deníku Echo24 mluvčí ODS Jana Havelková. Jeho členství mu strana nyní úplně zrušila. Jako důvod strana uvádí spolupráci s KSČM. Ta má totiž podpořit avizovanou menšinovou vládu hnutí ANO a ČSSD.

ODS na svém twitterovém účtu uvádí, že členství ve straně mělo Vojtěchovi zaniknout automaticky tím, že kandidoval za hnutí ANO ve volbách do Poslanecké sněmovny na podzim minulého roku. Regionální sdružení, jehož byl Vojtěch členem, mu však členství neukončilo. Podle vyjádření strany jej opomenulo formálně deklarovat. Členství ve straně tak bylo ministru zdravotnictví v demisi zrušeno až nyní Výkonnou radou ODS.

Vojtěch své členství považoval za zaniklé. ODS má podle něj nepořádek v evidenci členů a nynější krok označuje za „zbytečně teatrální“. „Nyní se ODS snaží laciným způsobem vzbudit pozornost. Jinak si to neumím vysvětlit,“ napsal na svém twitterovém účtu ministr zdravotnictví v demisi.

Adam Vojtěch kandidoval za hnutí ANO v loňských volbách do Poslanecké sněmovny jako nestraník. Současný premiér v demisi Andrej Babiš jej následně navrhl na post ministra zdravotnictví a prezident Miloš Zeman jej jmenoval. Ve funkci by na rozdíl od některých kolegů ministrů měl zůstat i v Babišově druhé vládě, kde mají zasednout i nominanti ČSSD.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Je nebezpečné pouštět komunisty k moci, řekl k Babišově vládě Fiala

Sestry by mohly pobírat výsluhy tak jako vojáci nebo policisté, říká Adam Vojtěch

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.