„Víme, kde spíš.“ Antifa napadla dům moderátora Fox News

Incident v domě moderátora

„Víme, kde spíš.“ Antifa napadla dům moderátora Fox NewsUVNITŘ VIDEO
Moderátor Tucker Carlson ve svém pořadu Foto:

Reprofoto: YouTube

1
Svět

drb

Krajně levicová skupina Antifa ohrožovala ve středu večer rodinu amerického moderátora televize Fox News Tuckera Carlsona, který levici rozčiluje svými konzervativními postoji. Příznivci Antify se shromáždili před Carlsonovým domem a za pokřiku „Budem se prát, teď víme, kam chodíš spát“ rozbili vchodové dveře. O incidentu informuje server USA Today.

Příznivci Antify skandovali před domem moderátora Tuckera Carlsona několik výhrůžek. „Tuckere Carlsone, budeme bojovat. Rasisto špinavý, opusť město,“ znělo také před jeho domem.

V té době byla v domě sama Carlsonova manželka Susie se čtyřmi dětmi. Televizi Fox News sdělila, že se schovala doma ve spíži a zavolala polici.

Moderátor, který má na Fox News vlastní show, uvedl, že aktivisté rozbili dubové vchodové dveře jeho domu. On sám byl v té době ve své kanceláři a připravoval se na vysílání. Kritici Carlsona často označují za "bílého nacionalistu", který má problém s imigranty a který zastává tradiční a konzervativní postoje. Označují ho za ultrapravicového populistu ve stylu někdejšího Trumpova stratéga Steva Bannona.

Televizní kanál Fox News založil v 90. letech mediální magnát Rupert Murdoch. V dubnu 2009 byla stanice dostupná 102 miliónům domácností v USA. Dlouhodobě preferuje konzervativní světonázor a politiku republikánů. A na rozdíl od CNN a dalších amerických médií není přehnaně kritická vůči současnému prezidentovi Donaldu Trumpovi.

Výhrůžky vůči moderátorovi Carlsonovi vzbudily kritiku. Jiný komentátor z Fox News Brit Hume označil incident za „nechutný a děsivý“.

Čtěte také: Bývalý voják zastřelil v baru 12 lidí. Policie ho našla mrtvého