1 Incident v domě moderátora

„Víme, kde spíš.“ Antifa napadla dům moderátora Fox News

, UVNITŘ VIDEO

Témata:

Krajně levicová skupina Antifa ohrožovala ve středu večer rodinu amerického moderátora televize Fox News Tuckera Carlsona, který levici rozčiluje svými konzervativními postoji. Příznivci Antify se shromáždili před Carlsonovým domem a za pokřiku „Budem se prát, teď víme, kam chodíš spát“ rozbili vchodové dveře. O incidentu informuje server USA Today.

Příznivci Antify skandovali před domem moderátora Tuckera Carlsona několik výhrůžek. „Tuckere Carlsone, budeme bojovat. Rasisto špinavý, opusť město,“ znělo také před jeho domem.

V té době byla v domě sama Carlsonova manželka Susie se čtyřmi dětmi. Televizi Fox News sdělila, že se schovala doma ve spíži a zavolala polici.

Moderátor, který má na Fox News vlastní show, uvedl, že aktivisté rozbili dubové vchodové dveře jeho domu. On sám byl v té době ve své kanceláři a připravoval se na vysílání. Kritici Carlsona často označují za "bílého nacionalistu", který má problém s imigranty a který zastává tradiční a konzervativní postoje. Označují ho za ultrapravicového populistu ve stylu někdejšího Trumpova stratéga Steva Bannona.

Televizní kanál Fox News založil v 90. letech mediální magnát Rupert Murdoch. V dubnu 2009 byla stanice dostupná 102 miliónům domácností v USA. Dlouhodobě preferuje konzervativní světonázor a politiku republikánů. A na rozdíl od CNN a dalších amerických médií není přehnaně kritická vůči současnému prezidentovi Donaldu Trumpovi.

Výhrůžky vůči moderátorovi Carlsonovi vzbudily kritiku. Jiný komentátor z Fox News Brit Hume označil incident za „nechutný a děsivý“.

Čtěte také: Bývalý voják zastřelil v baru 12 lidí. Policie ho našla mrtvého

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.