3 Kaplan zachránil trnovou korunu

Kaplan hrdina. Kněz se vrátil do hořící Notre-Dame a zachránil trnovou korunu

, NOVÉ

Témata: , , ,

Statečný čin kaplana pařížských hasičů, otce Fourniera vyvolal velký ohlas nejen v médiích. Duchovní totiž neohroženě vběhl do plamenů, aby zachránil některé cenné artefakty z katedrály včetně trnové koruny. To se mu nakonec povedlo. Členové pohotovostních jednotek ho označili za „absolutního hrdinu“.

Kněz Jean-Marc Fournier už toho hodně zažil. Mimo jiné i přepadení na misi v Afghánistánu, kde sloužil jako vojenský kaplan. Pomáhal také po teroristickém útoku v pařížském klubu Bataclan, při němž v roce 2015 zemřelo 89 lidí. Do povědomí veřejnosti se nyní dostal hrdinským činem. Podařilo se mu totiž z hořící katedrály Notre-Dame vynést některé nesmírně cenné artefakt včetně Ježíšovy trnové koruny.

„Ukázal, že má pro strach uděláno. Když dorazil, šel rovnou do plamenů a zajistil, aby se těm relikviím nic nestalo. Na hraně života a smrti se pohybuje každý den, takže se není čemu divit," uvedl pro francouzská média zdroj blízký pařížskému hasičskému sboru.

Poplach zazněl v katedrále v pondělí kolem sedmé hodiny večerní. Všem přítomným členům kongregace se podařilo utéct. Hasiči s plameny bojovali celou noc a v úterý ráno oznámili, že se strukturu Notre-Dame se podařilo zachránit. Lidé také vytvořili lidský řetěz, aby se jim podařilo zachránit co nejvíce cenností včetně obrazů z katedrály. Při požáru nikdo nezemřel, jeden hasič byl přesto vážně zraněn.

Čtěte také: Notre-Dame už nehoří, hledá se příčina i peníze na obnovu

VIDEO: Lidé se u hořící katedrály modlili a zpívali Ave Maria

VIDEO: Požár Notre-Dame je pod kontrolou, katedrála přišla o střechu i věžičku

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Echo Komplet

2 999 Kč

Získejte to nejlepší za méně jak 40% ceny! Díky tomuto balíčku si užijete unikátní web bez reklam EchoPrime, denní komentáře Echo24 a Týdeník Echo jak v digitální, tak v tištěné podobě

Více info
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.