2 MS VE FOTBALE

Nespěte s cizinci jiných ras, vyzvala ruské ženy vlivná politička

, NOVÉ

Témata: ,

Ruské ženy by si měly dát pozor, aby si nic nezačínaly s „nebílými“ cizinci, kteří do země přijeli na mistrovství světa ve fotbale, vyzvala je ve středečním rozhovoru pro rádio Govorit Moskva komunistická předsedkyně parlamentního výboru pro rodinu Tamara Pletněvová. Podle ní by skončily jako osamělé matky, politička navíc varovala před mícháním ras.

Tamara Pletněvová v rozhovoru uvedla, že by narozené děti následně trpěly diskriminací. „Vzpomeňtě si na olympiádu z roku 1980, po kterých bylo v Moskvě mnoho svobodných matek,“ řekla politička. „Musíme rodit naše děti,“ dodala předsedkyně parlamentního výboru pro rodinu. Podle ní ale nejde jen o to, aby ruské ženy na šampionátu nedělaly ostudu, ale také aby nedošlo k míchání rasy. „Jedna věc je, když jsou stejné rasy, ale úplně něco jiného je, když ti dva jsou jiné rasy,“ prohlásila Pletněvová s tím, že ale není nacionalistka.

Pletněvová ale vůbec nezmínila používání kondomů, upozorňuje server The Independent. Rusko se přitom potýká s největší epidemií viru HIV v Evropě. „A počty nakažených stále stoupají,“ píše server. Na vysoký výskyt HIV v Rusku i na možnou otravu alkoholem varoval na svém webu i český Státní zdravotní ústav. „V Ruské federaci je totiž nejvyšší výskyt HIV infekce v Evropě, jen v roce 2016 bylo diagnostikováno 103 000 nových případů,“ píší pracovníci ústavu.

Na území Ruska se mohou lidé podle ústavu setkat i s exotickými nemocemi. Ojediněle se objevují třeba malárie či západonilská horečka, vyšší je výskyt Krymsko-konžské hemoragické horečky, především z oblasti kolem města Soči, které je jedním z dějišť šampionátu. Dále se objevily v Rusku tisíce případů hemoragické horečky s postižením ledvin způsobené hantavirem a další choroby mohou do Ruska přivézt návštěvníci mistrovství, třeba žlutou zimnici z Brazílie.

Manuál jak balit Rusky

Naopak v Argentině vznikla v květnu příručka pro návštěvníky, jak se dvořit Ruskám coby hostitelkám sportovního klání.V kostce – slovy jedné ruské televize – mýt se, nenudit a chovat se k nim jako k pokladu. Argentinská fotbalová asociace AFA, čelící kritice za sexismus, se podle agentury Reuters omluvila, příručka byla podle ní vytištěna omylem. A šéf AFA Claudio Tapia navštívil Ruský dům, tedy ruské kulturní centrum v Buenos Aires, aby se omluvil osobně.

Mistrovství světa ve fotbale začíná ve čtvrtek 14. června v moskevských Lužnikách zápasem domácího Ruska se Saúdskou Arábií (17:00). Hrát se bude na 12 stadionech v 11 městech. Největší je právě stadion v Lužnikách s kapacitou 81.000 diváků. Nejlepší dva týmy z osmi čtyřčlenných základních skupin postoupí do osmifinále, které začne v sobotu 30. června. Finále je na programu v neděli 15. července rovněž v Lužnikách. Titul obhajuje Německo.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:Krvavá FIFA 2018. Rusko masově vybíjí tisíce toulavých psů

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.