2 Nezvaný host

Bezdomovec se v Praze vloupal do vily. Vyjedl ledničku a vyspal se v posteli majitele

, NOVÉ

Témata: , ,

Pražská policie musela o víkendu řešit kuriózní případ. Starší muž bez domova se v pátek vloupal do vily, když byl její majitel pryč, a až do sobotního večera si užíval luxusu. Vlastníkovi nemovitosti vyjedl ledničku, prospal se v jeho posteli a oblékal do jeho oděvů, uvedla policie v tiskové zprávě. Nezvanému hostu nyní hrozí až dva roky vězení.

V sobotu nedlouho po jednadvacáté hodině vyjížděli policisté do ulice Pod Hrachovkou v Praze 7, aby vyřešili problém s údajným nezvaným návštěvníkem, na kterého majitel vily narazil při svém návratu. Na místě policie zjistila, že oním nečekaným hostem byl sedmašedesátiletý polsky hovořící bezdomovec.

Z vyšetřování vyplynulo, že se muž dostal do vily už někdy v pátek, načež ihned využil nepřítomnosti majitele a až do sobotního večera si užíval nabízeného luxusu. Vyjedl celou lednici, vyspal se v majitelově posteli a oblékal se do jeho oděvů. Při zadržení měl na sobě dokonce jednu z kravat, kterou našel při svém nedovoleném pobytu.

„Dále policisté zjistili, že polsky hovořící muž je ve své domovině veden v databázích jako osoba pohřešovaná. Proč ale žil tento člověk v České republice takzvaně na ulici, to do této doby neosvětlil,“ doplňuje policie v tiskové zprávě.

V závěru skončil sedmašedesátiletý muž na policejní služebně pro podezření z trestného činu porušování domovní svobody, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: V ČR byl propuštěn na kauci. Jednoho z nejhledanějších Britů nakonec dopadli až v Rumunsku

Vyhrožování a nátlak. Šumavská obec se brání proti další výstavbě

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.