Bezdomovec se v Praze vloupal do vily. Vyjedl ledničku a vyspal se v posteli majitele

Bezdomovec se v Praze vloupal do vily. Vyjedl ledničku a vyspal se v posteli majiteleNOVÉ
Z vyšetřování vyplynulo, že se muž dostal do vily už někdy v pátek, načež ihned využil nepřítomnosti majitele a až do sobotního večera si užíval nabízeného luxusu Foto:

FOTO: Policie ČR

Domov

Nezvaný host

vt Echo24

Pražská policie musela o víkendu řešit kuriózní případ. Starší muž bez domova se v pátek vloupal do vily, když byl její majitel pryč, a až do sobotního večera si užíval luxusu. Vlastníkovi nemovitosti vyjedl ledničku, prospal se v jeho posteli a oblékal do jeho oděvů, uvedla policie v tiskové zprávě. Nezvanému hostu nyní hrozí až dva roky vězení.

V sobotu nedlouho po jednadvacáté hodině vyjížděli policisté do ulice Pod Hrachovkou v Praze 7, aby vyřešili problém s údajným nezvaným návštěvníkem, na kterého majitel vily narazil při svém návratu. Na místě policie zjistila, že oním nečekaným hostem byl sedmašedesátiletý polsky hovořící bezdomovec.

Z vyšetřování vyplynulo, že se muž dostal do vily už někdy v pátek, načež ihned využil nepřítomnosti majitele a až do sobotního večera si užíval nabízeného luxusu. Vyjedl celou lednici, vyspal se v majitelově posteli a oblékal se do jeho oděvů. Při zadržení měl na sobě dokonce jednu z kravat, kterou našel při svém nedovoleném pobytu.

Z vyšetřování vyplynulo, že se muž dostal do vily už někdy v pátek, načež ihned využil nepřítomnosti majitele a až do sobotního večera si užíval nabízeného luxusu
Z vyšetřování vyplynulo, že se muž dostal do vily už někdy v pátek, načež ihned využil nepřítomnosti majitele a až do sobotního večera si užíval nabízeného luxusu Foto:

FOTO: Policie ČR

„Dále policisté zjistili, že polsky hovořící muž je ve své domovině veden v databázích jako osoba pohřešovaná. Proč ale žil tento člověk v České republice takzvaně na ulici, to do této doby neosvětlil,“ doplňuje policie v tiskové zprávě.

V závěru skončil sedmašedesátiletý muž na policejní služebně pro podezření z trestného činu porušování domovní svobody, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: V ČR byl propuštěn na kauci. Jednoho z nejhledanějších Britů nakonec dopadli až v Rumunsku

Vyhrožování a nátlak. Šumavská obec se brání proti další výstavbě

Související články