3 Dopadení podezřelého z vraždy

V ČR byl propuštěn na kauci. Jednoho z nejhledanějších Britů nakonec dopadli až v Rumunsku

, NOVÉ

Témata: , ,

Jednatřicetiletý Shane O‘Brien, který je ve Velké Británii podezřelý z vraždy, byl zadržen v Rumunsku. Šlo o jednu z nejhledanějších osob na seznamu Europolu i Interpolu, na jeho hlavu byla vypsána odměna v přepočtu asi půldruhého milion korun. Roku 2017 ho policie zadržela také v Praze, nakonec byl ale díky falešným dokumentům propuštěn na kauci, informuje The Independent.

O‘Brien je od října 2015 podezřelý z vraždy 21letého Joshe Hansona, kterého v baru v západním Londýně údajně bodl nožem do krku. Motiv je podle policie stále neznámý. Od té doby byl Brit na útěku. Později se dostal na prioritní seznam Europolu i Interpolu a byla na něj vypsána také tučná odměna ve výši 50 tisíc eur (cca 1,5 milionů korun).

Nakonec byl v sobotu zatčen v Rumunsku, další podrobnosti již ale tamější bezpečnostní složky nezveřejnily. Policie nyní údajně připravuje O‘Brienovo vydání na britskou půdu, kde na něj již čekají vyšetřovatelé. „Doufám, že jeho zatčení přinese aspoň trochu klidu rodině a přátelům Joshe Hansona,“ dodal Ian Cruxton, šéf zahraničních operací Národní agentury pro kriminální zločin (NCA).

Server Sky News uvedl, že se muž skrýval v několika zemích včetně Francie, Nizozemska či Dubaje, krátce se objevil i v České republice. Právě v únoru 2017 byl O‘Brien zadržen v Praze kvůli podezření z poškozování cizí věci a napadení. Nakonec byl ovšem propuštěn na kauci, přičemž si dopomohl falešnými doklady.

Podezřelý Brit totiž vystupoval pod několika falešnými identitami, jmenovitě používal italské přezdívky Enzo Mellonceli (kterou používal i v České republice) a Enzo Machado. Razantně také změnil svůj vzhled, během útěku si nechal narůst vlasy i vousy, stejně tak si nechal udělat nové tetování na zádech.

Server Independent dodává, že O‘Briena zadržela rumunská policie na základě Evropského zatýkacího rozkazu, což je nástroj, který je v souvislosti s brexitem v ohrožení.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: VIDEO: Drama na obří výletní lodi. Cestující už nezachraňují vrtulníky, Viking Sky pluje vlastní silou

Vzpoura v kabinetu Mayové, ministři chtějí podle médií její odstoupení. Je to ale tak horké?

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.