Při pádu helikoptéry zemřel basketbalista Kobe Bryant a jeho třináctiletá dceraAKTUALIZOVÁNO
Kobe Bryant s dcerou Foto:

2
Homepage

Jeden z nejlepších basketbalistů všech dob Kobe Bryant zahynul při dnešní havárii vrtulníku v Kalifornii. O úmrtí pětinásobného šampiona NBA a dvojnásobného olympijského vítěze informoval server TMZ, podle kterého byla jednou z obětí nehody i Bryantova třináctiletá dcera Gianna Maria Onore.

Podle serveru byli na cestě na basketbalový trénink. Stroj po pádu zachvátil oheň a nikdo na palubě havárii nepřežil. Úřady potvrdily pět mrtvých, příčiny nehody se vyšetřují. Podle policie bylo ve vrtulníku celkem devět osob, jeden pilot a osm pasažérů.

Záběry z místa nehody přinesla řada zahraničních médií.

Olympijský vítěz z Pekingu a Londýna ukončil kariéru v roce 2016 po dvaceti sezonách v NBA, které vesměs strávil v dresu Los Angeles Lakers. S manželkou Vanessou vychovával čtyři dcery.

Bryant je jedním ze sedmi hráčů, kteří během kariéry v NBA pokořili hranici 30.000 bodů. Jeho bilanci 33.643 bodů v sobotu překonal LeBron James a v historickém pořadí ho odsunul na čtvrté místo.

Během kariéry získal Bryant vedle pěti prstenů pro vítěze NBA a zlatých olympijských medailí i dvě ceny pro nejlepšího hráče play off či cenu pro nejužitečnějšího hráče zámořské soutěže. Ocenění ale sbíral i po ukončení kariéry. V roce 2018 vyhrál za svůj krátký animovaný film "Drahý basketbale" Oscara a získal i televizní cenu Emmy.