1 Koruna posiluje

Koruna posílila na 25,57 za euro. Je nejsilnější od konce září

, NOVÉ

Témata: , ,

Koruna v závěru týdne posílila k euru i dolaru. Kolem 17.00 se obchodovala na 25,57 Kč/EUR a na 22,41 Kč/USD. Vůči jednotné evropské měně tak proti čtvrtečnímu podvečeru získala osm haléřů a stále je nejsilnější od konce loňského září. Vůči americké měně si v pátek koruna polepšila o deset haléřů.

Vůči euru v pátek koruna posílila už v dopoledních hodinách. Podle Viktora Zeisela z Komerční banky se tak stalo poté, co Česká národní banka zveřejnila zápis z posledního zasedání.

„Zatímco vystoupení (guvernéra) Jiřího Rusnoka na tiskové konferenci hned po zasedání utlumilo naděje, které si trh dával na zvýšení sazeb v letošním roce, zveřejněný páteční záznam z diskuse ponechal dveře otevřené i pro únorové zvyšování sazeb,“ uvedl Zeisel.

Během odpoledne pak ale koruna dopolední zisky ztrácela, zpět pod 25,60 Kč/EUR se vrátila krátce před 17.00.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: ČNB zvýšila úrokovou sazbu na 0,75 %, koruna posílila na 25,17 Kč/EUR

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.