1 Koruna posiluje

Koruna posílila na 25,57 za euro. Je nejsilnější od konce září

, NOVÉ

Témata: , ,

Koruna v závěru týdne posílila k euru i dolaru. Kolem 17.00 se obchodovala na 25,57 Kč/EUR a na 22,41 Kč/USD. Vůči jednotné evropské měně tak proti čtvrtečnímu podvečeru získala osm haléřů a stále je nejsilnější od konce loňského září. Vůči americké měně si v pátek koruna polepšila o deset haléřů.

Vůči euru v pátek koruna posílila už v dopoledních hodinách. Podle Viktora Zeisela z Komerční banky se tak stalo poté, co Česká národní banka zveřejnila zápis z posledního zasedání.

„Zatímco vystoupení (guvernéra) Jiřího Rusnoka na tiskové konferenci hned po zasedání utlumilo naděje, které si trh dával na zvýšení sazeb v letošním roce, zveřejněný páteční záznam z diskuse ponechal dveře otevřené i pro únorové zvyšování sazeb,“ uvedl Zeisel.

Během odpoledne pak ale koruna dopolední zisky ztrácela, zpět pod 25,60 Kč/EUR se vrátila krátce před 17.00.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: ČNB zvýšila úrokovou sazbu na 0,75 %, koruna posílila na 25,17 Kč/EUR

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.